Payitaht’ta Hain Avı Başlıyor.

Geçen bölüm Payitaht’tan kaçmak için gemiye binen Sabahattin, kamarada onu bekleyen Abdülhamid ile karşılaşmış ve orada bitmişti.

29 Aralık 2018 Cumartesi 10:57 < DİZİ FİLM HABERLERİ

Payitaht’ta Hain Avı Başlıyor.

Geçen bölüm Payitaht’tan kaçmak için gemiye binen Sabahattin, kamarada onu bekleyen Abdülhamid ile karşılaşmış ve orada bitmişti.
Sabahattin Abdülhamid’in tüm ısrarlarına rağmen kimlerin onun kaçmasına yardım ettiğini söylemez ve Sultan dayısı Abdülhamid tarafından gitmesine izin verir.

Payitaht Abdülhamit yeni bölümde neler oldu?

Mahmut Paşanın, Abdülhamid’e kaçacağını söylediği içinde babasına sizin artık bir oğlunuz yok der.
Abdülhamid kız kardeşi Seniha Sultan ile konuşur ve oğlunu kaçırmasına kimin yardım ettiğini sorar ama cevap alamaz. Şivenaz ile Seniha Sultan konuşurken Bidar Sultan gelir, Şivenaz’ın elindeki itirafnameyi görür, ama Şivenaz inkar eder. Bidar Sultan Abdülhamid ile konuşur ve suçu üstüne alır. Abdulhamid ve Bidar Sultan Seniha Sultana kimlerin yardım ettiğini kendilerine anlatsın diye tuzak kurarlar, Bidar Abdülhamid tarafından Saraydan gönderileceğini anlatır.
Seniha Sultan bu duruma üzülür ve Abdülhamide, bir pusula geldi kimin gönderdiğini bilmiyorum diyerek yeniden yalan söyler.
Zeynep hemşire Şivenazın direktifiyle Saraya geri döner fakat Bidar Sultana neden olarak Mehmet Selimden hoşlandığını söyler.
Halil Halit yakalanır ve mahkemeye çıkartılır fakat delil yetersizliğinden tutukluk halinin devamı istenir, hapishaneye gönderilir orada eski komutan Asıf Emre bey ile karşılaşır ve silahları Celalettin Paşanın kaçırdığını söyler.
Şivenaz ve Fuat, Vambery ile birlikte yeni plan hazırlarlar, bu plan içinde Garoyu kullanırlar. Garo Mahmut Paşayı vurur.
Abdülhamid gizli teşkilata yeni bir görev verir ve Vambery, Fuat Bey, Tevfik Paşa ve Celalettin Paşaları gizlice kaçırır.
Gerçekten olağan üstü bir bölüm izledik, ama Halil Halit’in mahkemeye giderken söylediği ( ölümü kendime dert etmem, gamda etmem, vatan hesapsız kitapsız sevilir, vatan için verilen canda sayılmaz, dökülen kanda, yatağımda ölmemek için dua ettim ben hep, yatağım, vatanım kara toprağım olsun, üzerime yorgan diye kar serilsin istedim) der ve dizinin bu bölümüne imzasını atar.
68. bölümde buluşmak üzere.

Payitaht Abdülhamit 68. bölüm Fragmanı
 
Editör
Feride Özkılıç Tedik
Reyting tv yazarı
feridezkltdk@gmail.com
148 defa okundu.
EtiketlerPayitaht’ta Hain Avı Başlıyor payitaht 68.bolum payitaht abdulhamit 68.bolum tanıtımı reyting sonuçları dizi reytingleri televizyonda bu akşam
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir