ŞAMPİYON KAPALI GİŞE OYNAMAYA DEVAM EDİYOR

Ay Yapım ve Med Yapım’ın yapımcılığında çekilen yönetmenliğini Ahmet Katıksız’ın üstlendiği başrollerini Ekin Koç, Farah Zeynep Abdullah ve Fikret Kuşkan’ın paylaştığı “Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor.

12 Ocak 2019 Cumartesi 17:44 < DİZİ FİLM YORUMLARI

ŞAMPİYON  KAPALI GİŞE OYNAMAYA DEVAM EDİYOR

 

Ay Yapım ve Med Yapım’ın yapımcılığında çekilen yönetmenliğini Ahmet Katıksız’ın üstlendiği başrollerini Ekin Koç, Farah Zeynep Abdullah ve Fikret Kuşkan’ın paylaştığı “Şampiyon” filmi sinemalarda seyirciden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Yeni yılın ilk gününde de sinema severlerin tercihi “Şampiyon” oldu. Kapalı gişe oynayan filme yer kalmayınca sinemalar “Şampiyon” için ek seanslar açtı.

Yazılı, resim ve sosyal medyada övgü dolu paylaşımlarla da rekora giden “Şampiyon” 2019’da da hem zirvenin hem de gönüllerin şampiyonu olacağını şimdiden belli etti. İlk hafta sonu seyirci sayısında üçüncü olan “Şampiyon”, ikinci haftasında seyirciden gördüğü yoğun ilgi neticesinde liderliği ele geçirdi ve yoluna şampiyon olarak devam ediyor. 2004’ten bu yana ilk haftasında birinci olmayıp sonraki haftalarda birinci olan “Babam ve Oğlum”, “Sınav”, “Issız Adam” ve “Dedemin İnsanları” gibi filmler arasına “Bizim İçin Şampiyon” da katıldı.

Efsane yarış atı Bold Pilot ve onun bir araya getirdiği ünlü jokey Halis Karataş ve Begüm Atman arasındaki ölümsüz aşkın gerçek hikayesi beyaz perdeye taşıyan “Şampiyon”, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün de desteği sayesinde çekildi. Filmin basın sponsorluğunu Kral FM üstlendi
.

İKİSİ BİR YOLA ÇIKTILAR, KİMSENİN HESAP EDEMEDİĞİ ŞEYLER OLDU!

Şampiyon Filmi Konusu
 

Şampiyon yarış atı Bold Pilot, jokeyi Halis Karataş, sahibi Özdemir Atman ve Bold Pilot’ın en sevdiği insan Begüm Atman’ın gerçek yaşamından yola çıkılarak yazılmış sevgi, umut ve yaşam dolu bir hikaye “Şampiyon”. Sivas’ın bir köyünden, İstanbul’a iyi bir jokey olmak için gelen Halis Karataş’ın bu hayalini gerçekleştirme serüveni, Bold Pilot’la tanışmasıyla başlar. Ama bu yolculuğun sonunda ortaya çıkan tablo, Halis’in beklentisinin çok üstündedir: ikisi de efsane olmuşlardır. Yola, ikisinin de çok sevdiği birini, Begüm’ü, hayata bağlamak amacıyla çıkarlar; ancak beklemedikleri bir şey olur: Koca bir topluma umut olurar. 1990’ların ortaları. Türkiye’nin siyasal kararsızlık, enflasyon ve umutsuzlukla bunaldığı yıllar. Umutların neredeyse tükendiği o yıllarda halk katıldığı bütün yarışları en sondan gelerek kazanmayı başaran bu ata ve jokeyine yürekten bağlanır. Çünkü o insanlar kendilerini yarışın son metrelerinde bu çiftnin bulunduğu yerde hissederler: En geride. Ama bu kazanmayacakları anlamına gelmez. Çünkü yarış bitiş çizgisinde bitmektedir ve o çizgiyi ilk geçen Bold Pilot ve üstündeki Halis Karataş’tır.

 

332 defa okundu.
EtiketlerŞampiyon filmi konusu Şampiyon filmi oyuncuları Şampiyon filmi gişesi
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?DÖVİZ KURLARI
USD 5.3310     EURO 6.0607     IMKB 97955     ALTIN 218,327    
sanalbasin.com üyesidir