SEN ANLAT KARADENİZ

Atv'nin yeni Fırtınası, Sen anlat Karadeniz, Reytingleri kasıp kavurmaya başladı...

17 Şubat 2018 Cumartesi 11:33 < DİZİ FİLM YORUMLARI
Sen Anlat Karadeniz
 
   ATV'nin yeni dizisi Sen Anlat Karadeniz kendi gününün Reyting listesine 2. sıradan giriş yaptı ve 3 haftadır da birinciliği göğüslüyor. Osman Sınav bu yeni dizisiyle toplumsal bir yarayı; kadına şiddeti gözler önüne seriyor.
sen anlat karadeniz ile ilgili görsel sonucu
   Nefes 8 yıldır kendisine saplantılı bir sevgi besleyen Vedat'ın esaretinde genç bir kadındır. 16 yaşından beri kendisini kocası zanneden bu adamın resmî eşi de değildir çünkü Nefes'in Vedat'a hayır diyebileceği tek yerdir nikah masası. Vedat'ın birlikte iş yaptığı Trabzonlu Kaleli ailesi İstanbul'a geldikleri sırada Vedat'ın akşam yemeği davetine icabet ederler. Yemekte Kalelilerin oğlu Tahir, Nefes'in bileğindeki morluklara şahit olur. O gece normal bir aileymişçesine tüm korumalarını evden uzaklaştırmıştır Vedat. Bu fırsatla da Nefes küçük oğlu Yiğit'le birazdan Trabzon'a yola çıkacak olan Kalelilerin bagajına atar kendini ve İstanbul'dan Trabzon'a uzanan bir direniş hikayesi başlar.
sen anlat karadeniz ile ilgili görsel sonucu
   Dizi hikayesiyle olduğu kadar müzikleriyle de çok konuşuluyor. Kaleli ailesinin gelinini canlandıran Öykü Gürman oyunculuğundaki yeteneğinin yanı sıra eşsiz sesiyle de bambaşka bir güzellik katmış diziye.
   Hiç gidip görmemişseniz bile diziyi izlemeniz itibariyle Karadeniz kültürüne bir sempati duymanız muhtemel.
   Sanırım reytinglerdeki başarısının bir sebebi de senaryo aşamasında birçok başka dizi gibi yalnızca asıl karakterlere çalışılmamış olması. "Yangazlar" olsun, Asiye ile kayınvalide arasındaki "rivriv"ler olsun, Asiye'nin babası Osman Hoca'nın ders çıkarılabilecek her bir kelâmı olsun başka başka izleme sebepleri.
   Kayınvalidenin gelini Asiye'ye sarfettiği sözleri bir başkası bize diyecek olsa yüzüne bir daha bakmama olasılığımız bir hayli yüksekse de bu valideye fazlasıyla yakışıyor.
   Uzun soluklu olmasını ümit edelim. Sen Anlat Karadeniz her Çarşamba saat 20.00'de ATV ekranlarında.


Merve Baysa
671 defa okundu.
EtiketlerSen anlat Karadeniz sen anlat karadeniz reytingleri sen anlat karadeniz nefes sen anlat karadeniz tahir dizi reytingleri reytingler atv dizileri sen anlat karadeniz fragmanı
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?DÖVİZ KURLARI
USD 5.7390     EURO 6.4830     IMKB 99835     ALTIN 242,951    
sanalbasin.com üyesidir