Sen Anlat Karadeniz Son Bölüm

Sen anlat Karadeniz son bölümü bana göre oldukça sönük geçti. Dizi hayli durağandı. Mercanın iyileşmeyen hastalığı, Vedat’ın kendini tekrar eden oğlunu alma çabaları…

01 Kasım 2018 Perşembe 18:40 < DİZİ HABERLERİ

Sen Anlat Karadeniz son bölümde neler oldu?

Merhaba, gene bir yorumla karşınızdayım. Sen anlat Karadeniz son bölümü bana göre oldukça sönük geçti. Dizi hayli durağandı. Mercanın iyileşmeyen hastalığı, Vedat’ın kendini tekrar eden oğlunu alma çabaları… Yani dizi bu bölümde sanki hep kendini tekrar etti. Nefes ile Tahir ise sadece seyirciye aşkı anımsatan dramatik sahneler sundular; oysa bölüm daha hareketli ve güzel geçebilirdi. Ben en çok her bölümde olduğu gibi bu bölümde de Nefes’in eltisiyle kaynanasının atışmalarından keyif aldım. Kendimde Karadenizli olduğumdan bu tarz çekişmelere alışkınım ve sahneye güzel yansıtılmış. Birde sahneleri gereksiz yere uzatmasalar… Ama bu sorun genelde hemen hemen tüm güncel dizilerde var. Artık nedendir bilinmez dakika doldurmak mı amaç yoksa senaryoya koyacak daha iyi bir şeyler bulamadıklarından mıdır bilinmez.
sen anlat karadeniz reytingleri

Sen Anlata Karadeniz, biraz daha senaryoda değişiklik yapıp daha heyecanlı ve güncel hayata uygun konular getirmeli bence. Tamam, işlediği konu kadına şiddet amenna, ona diyeceğimiz yok ve dizinin tutulmasına en çok etkende bu konu oldu zaten gene de sadece bu konuyu sürdürmek ve bir psikopatın peşine takılıp gitmek yerine daha farklı izleyiciyi etkileyecek coşturacak konular bulunmalı. Mesela yanmaz ile Vedat’ın şimdiki karısıyla arasında olan aşk, daha coşkulu heyecanlı hale getirilebilir. Kadında sevdiğini kabul ederek gizli gizli kurtulma planları yapabilirler beraber mesela. Filmi izlediğinizi düşündüğüm için anlatmıyorum farkındaysanız sadece filimde olan olaylar üzerinden yorum yapmaya çalışıyorum. Ve düşüncem şu Sen Anlat Karadeniz, kendi içinde kendini yenilemez ve geliştirmezse reytingi düşer. Bu arada fark ettiğim bazı şeylerde şunlar; bizim Karadeniz kadını öyle çok makyaj falan yapmaz. Her günde şıkır şıkır giyinmez. Ama bu dizide her nedense uyurken bile hastayken bile makyajlı kadınlar. Erkeklerde bir dirhem bir çekirdek. Biraz günlük hayatı hatırlatan şekle soksalar sanki daha inandırıcı olacak.

Aslında bu bölümün en etkileyici sahnesi bence Vedat’ın ağlatılmasıydı. Beklide artık Vedat, karakter olarak iyileştirilmeli ve yaptıklarından vazgeçmeli ve beklide iyileşerek güncel yaşama bir gönderme yapmalıdır. Çünkü toplumun böyle iyileşmelere ihtiyacı var. ama gene de dizi, oyuncularının kaliteli oyunculuğuyla oldukça başarılıydı diyebiliriz bütün olumsuz eleştirilerimize rağmen. Umarım önümüzdeki bölüm daha canlı, hareketli ve akla mantığa uyar gelişmelerle karşımıza çıkar. Bugünlük bu kadara hoşça kalın.
 

Sen Anlat Karadeniz 29. Bölüm Fragmanı

 

SEN ANLAT KARADENİZ NEFES KİMDİR?

Nefes kimdir?

nefes kimdir
EDİTÖR
Firdes Subay

71fsubay@gmail.com
 
357 defa okundu.
Etiketlersen anlat karadeniz youtube sen anlat karadeniz izle sen anlat karadeniz son bölüm sen anlat karadeniz sezon finali sen anlat karadeniz son bölüm izle atv sen anlat karadeniz son bölüm full izle sen anlat karadeniz 29 bölüm sen anlat karadeniz reytingleri sen anlat karadeniz nefes
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir