şu sultanı tahtan indirin

Şimdi siz bu başlıktan “Reytinglerde hep en tepede! Biraz da diğer dizilere şans vermeli.” temalı bir yazı yazmamı bekliyorsunuzdur. Ama kesinlikle yok öyle bir şey.

19 Eylül 2018 Çarşamba 19:42 < DİZİ FİLM HABERLERİ

Şu Sultanı Tahtan İndirin

Şimdi siz bu başlıktan “Reytinglerde hep en tepede! Biraz da diğer dizilere şans vermeli.” temalı bir yazı yazmamı bekliyorsunuzdur. Ama kesinlikle yok öyle bir şey.

Dizinin taş çatlasın 2 bölümünü falan izledim. Ve daha bırak ilk bölümü ilk fragmanından gördüğüm anda dedim ki “Bir şeyin de suyunu çıkarmayın ya!”

Dizi tarihi bir dizi! Şaşırdık mı? Hayır! Neden? ‘Muhteşem Yüzyıl’dan beri bu böyle! Muhteşem Yüzyıl, Muhteşem İkinci Yüzyıl, Vatanım Neresi? Dirilen Emmi Oğlu… Cidden bıktım! Tarihe olan bütün ilgim bitti. İşin kötü kısmı insanlar bunu izleyip bir de “Ay benim tarihim çok iyi. Tarih sınavlarından sıfır alıyorum ama hoca yanlış biliyor!” kafasına giriyorlar. İşte tam o anda böyle dizlerimin üzerine çöküp “Nayır! Nolamaaaz!” diye bağıra bağıra ağlamak istiyorum.

Neyse. Gel gelelim diziye!

Dizide yabancı bir kızımız var. ‘Güzel Ve Çirkin’ hikâyesinden örnek alınmış olmalı ki bu güzel kızımızın adı ‘Anna’. Tabii çirkin yok. Onun yerine padişah var. Ama hikâyedeki gibi kıza yapmadığını bırakmıyor.

Bu güzel kızımız da bir dik başlı ki, sormayın. Koskoca Osmanlı padişahına kafa tutuyor. Canım, bak ateşe yürüyorsun. Bu adam padişah, babanın uşağı değil! Kelleni koltuğunun altına verir gönderir.

Ama ne oluyor dersiniz?

Bizim padişah bu kıza âşık oluyor. Ama olmazsa ne anlamı kalır ki? Değil mi? Yoksa dizi izlenmez. Koskoca padişah, koskoca hareminde özene bezene seçilen onlarca kadın varken gidip buna âşık oluyor.

Şaşırdık mı? Hayır!

Bu dizide aşk var da aksiyon yok mu zannettiniz! Tabii ki de var. Bu güzel kızımız da meğersem padişahı tahttan indirmek isteyenlere yardım ediyormuş. Vay koyundaki yılan! Ya sen o kapıdan ekmek yiyorsun be! Köpek yapmaz senin bu yaptığını.

kalbimin sultani

Padişah da bunları ararken hiç bu kız olacağı aklına gelmiyor. Tabii padişahımız bu kıza âşık ya, aşk da gözü kör ediyor ya. Ondan! Yoksa hemen yakalar canım. Koskoca padişah bu!

Bu dik başlı güzel kızımız da, mübarek Karadeniz gibi. Bir yükseliyor, bir duruluyor. O dik başlılığı iki tatlı söz duyana kadardı. Padişahın yatak odasına kadar giriyor. Ama kızımızın da gönlü var padişahta. Tabii! Siz karşılıksız mı sandınız bu aşkı? Tabii ki de değil. Bu dizide fakir kız zengin oğlan aşkının abartılmış hali var. Biri öğretmen biri de padişah!

Bu aşkı fark eden padişahın haremindeki bütün kızlar da bu kıza oyun oynuyorlar. Neden? Neyse, nedeni bende kalsın:)

Bizim güzel kızımız da dik başlı ya bu oyunlardan çok güzel bir şekilde kurtuluyor, bütün kızlara kendini sevdiriyor. Zaten dik başlılığını bir tek burada görüyoruz. Padişahın karşısında kedi oluyor. Onlar bitiyor. Bu sefer de padişahın çocukları başlıyor. Ama bu yerden bitmeler işi başarıyor, gönderiyorlar. Kıza iftira atıyorlar. Tabii sonra ne oluyor? Oyunu oynarken olmayan akılları başlarına geliyor ve padişaha olanı anlatıyorlar. Padişah da kızı getiriyor falan filan ya. Anlatırken bile içim bayıldı yemin ediyorum!

EDİTÖR


tugcebuketk@gmail.com
Tuğçe Buket KESGİN

372 defa okundu.
Etiketlerkalbimin sultanı dizisi kalbimin sultanı reytingleri kalbimin sultanı hangi gün kalbimin sultanı hangi kanalda reytingler
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir