Trt'de Halka'ya Hak Ettiği Değer

TRT' salı günlerinde'de reytinglerde yüksek izlenme oranlarını hedeflemiş, bunu da halka adlı dizi ile yakalayacağını düşünmüştür.

05 Nisan 2019 Cuma 08:10 < DİZİ HABERLERİ

TRT' salı günlerinde'de reytinglerde yüksek izlenme oranlarını hedeflemiş, bunu da halka adlı dizi ile yakalayacağını düşünmüştür.

       Es film tarafından çekilen Halka, polisiye ve dram temalı aksiyon içerikli dizidir.

       13. Bölümü yayınlanacak dizinin görsel çekimleri ilgi çekiyor, konu olarak bir suç örgütünün (Halka) hikayesini anlatan, bununla mücadele eden emniyet teşkilatının hem örgütle hem içlerinde örgütle bağlantısı olan emniyet elamanlarıyla mücadele etmek zorunda kalmasının zorluklarıyla mücadelesini anlatıyor.

       Hikaye, Türkiye'nin çok yakın tarihinde yaşamış olduğu, devlet içinde örgütlenmiş ihanet odaklarının yapılanmasına ucundan dokunan, insanların dikkatini güç ve suç örgütlerinin devlet içinde yapılanmadan ve devletin gücünden yararlanmadan bir suç örgütü haline gelmeyeceğine vurgu yapılıyor.

       Devletimiz, içinden temizlemeye çalıştığı örgütlerin benzer yapılanması hakkında ip uçları veren dizinin izlenme oranları bakımından hak ettiği yeri bulmadığını düşünüyorum. 

       Aşk üzerine kurgulu dizilerin, Türkçe'de anlam karşılığı olmayan saçma sapan sözlerin, anlamsız hikayelerin,gerçek hayatta hükmü olmayan bir kelimenin dakikalarca kaotik karmaşa yaratması, nefes mesafesinde ruhsuz bakışmalardan anlık ve günlük hikayeye anlamsız uydurma konulardan sıtkı sıyrılan, bir konunun düzenli sürüklendiği bir hikayenin olduğu ve oyuncuların göz dolduran performansları, bu diziyi diğerlerinden biraz farklı kılıyor.

       Salı günleri 20, 00 ile 23,00 arası polisiye, dram ve aksiyon sevenler için eylenceli saatler olabilir. Yayınlanan diziler içinde bence Halka'ya zaman ayırın, hem sevecek hem ülkemizdeki bazı örgütsel yapılar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

HALKA 12. Bölüm 3. Tanıtımı
Hayati KAYA

EDİTÖR
hayatagaci3@gmail.com
244 defa okundu.
Etiketlerhalka yeni bölüm halka reytingleri halka dizisi 13.bölüm fragmanı halka oyuncuları
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir