Vildan Yağmur Yalçın

vildanyagmuryalcin3_g6d@indeedemail.com 25 Ocak 2018 Perşembe 23:18 DİĞER KÖŞE YAZILARI

KAYIP ARANIYOR!BULURSAK EVLENDİRECEĞİZ


Televizyon gündüz kuşağının olmazsa olmazıydı "Evlendirme Programları".Ya çok alışmıştık ya da "Bu iki insan şimdi nerden bulurdu birbirini? İyi oldu bu programlar, hayırlı iş yapıyorlar." deyip kendimizi avuttuk yıllarca. Bence eğlenceli bir vakit kaybıydı. Fakat bize öğrettiği şeyleri unutmayalım. Birincisi; evlenmiş boşanmış ya da hiç evlenmemiş olsun tüm insanların yeniden sevmek ve sevilmek istediklerini, bunun ayıp olmadığını öğrendik. İkincisi ise maalesef bir kısım kadınların evlenme emellerinin tapu- kadastrodan geçtiğini... Hepimizin zaman zaman birilerinden  duyduğumuz "zengin koca" hayalini bu programlarda gercekleştirmeye gelen kadınlarımıza kâh güldük, kâh sinirlendik. 
"Evlendirme" programlarının son hali ise gençlerin "ünlü olmak" kapısı haline gelmişti. Yıllardır o programdan o programa çıkan "Hanife"mız, hem zengin hem yakışıklı bu adama neden hayır dedi diye hayiflandık durduk. Evimizin oğlanları, kızları haline gelen programdakilere konduramadık. " Yahu bu işte bir iş var, neden beş yıldır evlenmedi?"demedik de, yazık diye üzüldük. Biz duygusal bir milletiz çünkü. 
Şimdilerde kapatılan "Evlendirme Programları" yerine gelen programlara gözüm takıldı. Öncelikle belirtmem gerek ki takip ettiğim üzere ülkemizin nüfus artışında hiçbir oran değişikliği yok. Yani evlendirme programları olmadan da evlenip coğalabilmişiz. Ve evlenemedi diye kahrolduğumuz bazı insanlar, baska programlarda ünlü olma yolunda ilerlemektedir. Gelelim şimdiki "Kayıp Arama" programlarına. Yine gördük ki, ülke psikopat kaynıyor... Bu format değiştireren programlar kayıp bulmaya çalışırken biz yine iki gözü iki çeşme...
Velhasıl bu yeni formattan anladığım "Kayıp aranıyor!Bulursak evlendireceğiz.

VİLDAN YAĞMUR YALÇIN
1223 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?DÖVİZ KURLARI
USD 5.3669     EURO 6.1142     IMKB 94724     ALTIN 222,748    
sanalbasin.com üyesidir