Yeni Sezonda Da "söz"ümüz Var

Güldürürken ağlatan, öldürürken "hepsi manyak bunların" dedirten en mutlu anların acımasız katili senarist Ethem Özışık'ın kaleminden çıkan Söz dizisi nefes kesen sezon finaliyle Haziran ayında ekranlara ara vermişti.

30 Ağustos 2018 Perşembe 17:04 < DİZİ FİLM HABERLERİ

Yeni Sezonda da "Söz"ümüz Var

Güldürürken ağlatan, öldürürken "hepsi manyak bunların" dedirten en mutlu anların acımasız katili senarist Ethem Özışık'ın kaleminden çıkan Söz dizisi nefes kesen sezon finaliyle haziran ayında ekranlara ara vermişti. 2 sezondur kendi gününün reyting şampiyonu dizinin yeni sezon tanıtımı yayınlandı. Yeni sezonda diziye oyuncu Deniz Baysal dahil oldu.

Soz dizisi Deniz Baysal ile ilgili

Söz dizisi reytingleri   

Poyraz Karayel'den bu yana ciğer sökücü sahnelere başarıyla imza atan Özışık, Söz'ün 50. bölümünde de takipçileri tarafından epey bir beddua aldı. Sezon finaline doğru neler olmuştu bir hatırlayalım.

   Medusa planı dahilinde bomba yüklü gemi boğazda ilerlerken, Derman'ın tutsak ettiği Bahar, Güler, Nazlı ve Su da o gemideydi. Nefes kesen operasyonla Griffith'in son dakika kurtarışına selam çakıldı. Diğerleri iyiydi ama Derman Bahar'ı yanına alıp tekneyle kaçmayı başarmıştı. Sarı Komutan uzun bir takipten sonra Derman'ın saklandığı yeri buldu. Hem Bahar'ı kurtaracak, hem de Derman'ı alt edecekti. Seyirciler kısa bir süre oh çektiyse de tüm mutlu anların katili senarist, Derman'ın silahından çıkan kurşunlarla Bahar'ı, Yavuz'un kollarına yığdı. Tabi Ethem Özışık bu, öyle sıradan ölmezdi onun öldürdüğü karakterler. "Biliyor musun ben mutlu sonları hiç sevmem" diyebildi Bahar. Özışık'ın yazın felsefesi böyle tezahür etti. "Düşman ne kadar güçlüyse film o kadar iyidir" cümlesini düstur edinen senaristimiz yine kimseye bir gün yüzü göstermeden düşmanın kaçmasını sağladı. Bahar hastanedeyken, Yavuz başka ülkeye kaçan Derman'ın peşine düşmüştü. Sonunda buldu da. Bahar'ın öldüğünü ise Derman'ın başına silahı dayadığında öğrendi. Geri dönüşü yoktu artık Yavuz için. Babasının, komutanının "sakın bir delilik yapma" ihtarlarına uymadan sıktı silahı kafasına Derman'ın!

   Neyse ki babasının nabzı yavaşlatan planı sayesinde Yavuz öldü zannedilip ülkesine teslim edildi. Timdekiler Yavuz'un yaşadığını bilmiyordu. Düzenlenen cenaze sahnesinde seyirciler de bilmiyordu henüz. Cenaze töreninde sadece onların ruhlarına dualar değil, senariste de beddualar ediliyordu. Törenin ardından mezarın başına gelen Yavuz, Bahar'ın mezar yazısına bir buse kondurarak veda etti sevdiği kadına.

söz yeni sezon ile ilgili görsel sonucu

 
   Aybüke Pusat sosyal medya hesabından bir veda mesajı yayınlasa da inanası gelmeyenlerin sayısı bir hayli yüksek. Gerekçe de Yavuz'un nişanlısı Merve öldüğünde, Yavuz mezar başında gözyaşlarına boğulmuşken Bahar'ın mezarı başında ise tüm metanetini korumuş olması.
 
  Timur Savcı ve Burak Sağyaşar'ın yapımcılığını üstlendiği, sınırlarımızdaki terörle mücadeleyi konu edinen Yağız Alp Akaydın'ın yönetimindeki Söz dizisi 3. sezonuyla Eylül'de Star Tv'de...


 

Editör

Merve BAYSA

mervebaysa58@gmail.com
655 defa okundu.
EtiketlerSöz dizisi yeni sezon söz dizisi ne zaman başlayacak söz dizisi yavuz komutan ölümü söz dizisi bahar deniz Baysal söz dizisi deniz Baysal söz soz dizisi reytingleri
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir