Açık vs Kapalı İlişki - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Uraz Kaygılaroğlu ile Babalar Günü’nde Limitsiz Sevgi- Güncel Haberler

e
sv

Açık vs Kapalı İlişki

132 okunma — 21 Haziran 2021 00:05
avatar

Karyowski

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Açık vs Kapalı İlişki

Selamlar 21. yüzyıl, tinder ve tüm aşklar! Öncelikle herkesin ve her şeyin çok hızlı olduğu bir çağdayız. Herkesin hayatını dolu dolu yaşamak istediği, özgürlüğün kıymetinin arttığı ve hızlı hazların popüler olduğu bu zamanlarda teknoloji, iş ve aşklar da aynı şekilde hızlandı.

Bu kadar fazla çeşit varken ve biz açık büfede takılırken sizce neden tek eşli olalım? Çünkü tek eşlilik huzur, güven ve istikrar mıdır? Evet, belki… Peki bize bir kişi yetebilir mi? Bir kişinin bizim isteklerimizi tamamen doyurması ütopik mi yoksa azla da yetinmeyi normalleştirmeli miyiz?

Seneye evlenecek bir çiftle tanışmıştım. 5 yıldır birlikteler ve çocuk yapmak için evlenmeyi düşünüyorlardı. Açık ilişkiye ise ilişkilerinin birinci yılı sonunda karar vermişler. 20’lerindeler ve başkalarını da arzulamak çok doğal ve normal gelmiş onlara. Kıskançlık yok muydu? Epey vardı 🙂 ama birlikteler miydi? Evet.

“Herkesin tercihine kimse karışamaz” yapıştıralım o zaman biraz buraya 🙂

Yapılan bir araştırmaya göre* açık ilişkilerin %92’si başarısızlıkla sonuçlanıyormuş. Ayrıca başka bir çalışmaya göre de heteroseksüel çiftlerin %4-5’i açık ilişkiyi tercih ediyormuş. 2019 yılında yapılan bir çalışma ise monogomi ve poligomi kıyaslandığında poligomiyi tavsiye etmekte. Bunun nedenini de daha sağlıklı ve tatmin edici olarak açıklıyorlar.

Tek eşli çiftlerin yaşadığı en büyük problemlerden biri olan kıskançlık konusu, Birçok çiftin birbirine sınırlar koyması, gereksiz yalanlar söylemesi ve kaybetme korkusu ile yarattığı agresif hava nedeniyle ilişkilere ve mutluluğa birçok darbe vuruyor.

NOT: Daha sonra 7 yıl boyunca açık ilişki yaşayan bir arkadaşımla röportajımı da eklemeyi düşünüyorum efenim. Takipte kalın deneyimlerini birlikte öğrenelim. Eminim ilginç şeyler duyacağız 🙂

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.