ADA MASALI 1. BÖLÜM - Reyting TV

Sıradaki içerik:

KIRMIZI ODA’YA ŞOK MİSAFİR!

e
sv

ADA MASALI 1. BÖLÜM

17 Haziran 2021 18:03
ADA MASALI 1. BÖLÜM

Bu yazıda neler var?

Haziran ayının gelmesiyle birlikte bütün kanallar bir bir yaz dizilerini sunmaya başladı. Geçen yaza oranla daha fazla proje başladığını göze alırsak büyük bir rekabetin kokusunun geldiğini söylemek isterim. Bana göre 2021 yazının en merakla beklenen çifti Alp Navruz ve Ayça Ayşin Turan‘ın başrollerinde olduğu Ada Masalı dizisi çok güzel bir başlangıç yaptı. Ay Yapım‘ın yapımcılığını üstlendiği diziyi Yelda Eroğlu ve Yeşim Çıtak yazarken Ali Bilgin de yönetiyor. Aynı zamanda dizide Beril Pozam, Cem Anıl Kenar, Özge Demirtel, Nihan Büyükağaç, Bülent Çolak, İpek Tenolcay, Rami Narin gibi başarılı oyuncular da boy gösteriyor.

ADA MASALI 1. BÖLÜM ÖZETİ

Dizi Haziran’ın şirkettte doğayla bütünleşmeyle ilgili yaptığı sunumla başlıyor. Haziran sunumu yapıp vaad ettikleri tatili anlatırken aynı zamanda Poyraz’ı görüyoruz. Haziran için bu sunum oldukça önemliydi çünkü Tokyo’daki pozisyona kendi geçebilmek için kendini göstermesi gerekiyordu. Patronu bu işi Haziran’a vermeden önce ondan bir görevi daha yerine getirmesini istedi. Kırlangıç Adası’ndaki araziyi satın almaları gerekiyordu ama Ali Özgür diye bir adam arazisini hiçbir şekilde satmıyordu. Serkan adalı olmasına rağmen anne tarafından adalı olan Haziran yönetmelikleri Serkan’dan daha iyi bildiği için Kırlangıç Adası’na Haziran gönderildi.

Haziran arkadaşı Biricik’i de alıp teyzesi Selma’nın da yaşadığı Kırlangıç Adası’na gitti. İskelede ilk karşılaştiği kişilerden biri de Poyraz’dı. Aralarındaki tatlı çekişme daha iskelede başladı. Haziran tam da Poyraz’ın nefret ettiği şehirli telaşı içindeydi. Biricik meydanda keyfine bakarken Haziran arazinin olduğu zeytinyağı fabrikasına gitti. Orada dolaşmakta olan kafilenin içine karışıp fabrikaya girdi ve bilançoları inceledi. Fotoğraflarını çekip Doygun Bey’e yolladı. Fabrikadan çıkmadan önce Poyraz’a yakalandı ve onu orada çalışıyor zannetti. Poyraz’dan yakayı kurtarıp çıktı ama çıkmasıyla ayaklarının pisliğe bulaşması bir oldu. Bu tam bir şehirli olan ve metropol aşığı olan Haziran için felaketti.

Biricik denize girmek isteyince biraz daha adada vakit geçirdiler. Yüzmek gezmek istersen ada vapurunu kaçırdılar ve şehire dönemediler. O akşam adadaki pazara yani şenliğe kalmak zorunda kaldılar. Haziran annesine çaktırmadan teyzesi Selma’nın evinde ertesi sabaha kadar kaldı. Büyük ve eğlenceli bir şenlikte annesine bir şey hissettirmeden Biricik’le güzel vakit geçirdiler. Onlara teyzesi ve kuzeni de eşlik etti tabiki. Şenlikte Haziran ve Poyraz’ı büyük bir sürpriz bekliyordu. Poyraz ve Haziran kampa katılmak için paraya ihtiyacı olan bir kıza yardım etmek için uzun saatler dans etmek zorunda kaldılar. Maratonu kazanıp ödülü alan Poyraz ve Haziran romantik, eğlenceli ve komik saatler geçirdiler. Her ne kadar çok yoruldularsa da ün doğumunu izlemeyi de ihmal etmediler.

Adadan kısa sürede ayrılmayı isteyen Haziran şenlik gecesinin sabahında kaybettiği bilekliği bulmak için şenlik meydanına gitti. Orada uğurlu bilekliğini ararken yine Poyraz’la karşılaştı. Poyraz sitemle bilekliğini arayan Haziran’a bilekliği sabaha karşı kendi gelip almasına rağmen vermedi. Bunun sebebi de Haziran’ın “Birinin bunu yapması için bana aşık olası lazım. Ben bu adada kimse için bu kadar değerli değilim.” demesiydi. Haziran hayal kırıklığıyla dönerken Serkan’dan almaları gereken arazinin sıkıntılı sahibi Ali Özgür’ün çektiği kredinin geri çağrıldığını öğrendi. Buna oldukça üzülmüş ve kızmışken aynı zamanda o Ali Özgür’ün aslında kendi tanıdığı Poyraz yani Poyraz Ali Özgür olduğunu öğrendi ve 2 kat daha fazla üzüldü. Bu üzüntünün sebebi adalılardan Poyraz’ın zannedildiği gibi kötü ve bencil biri değil oldukça iyi olduğunu ve hasta bakıma muhtaç bir babaannesinin olduğunu öğrenmesiydi.

Haziran Biricik’le konuşa konuşa ada için iyi bir şey yaptığını düşünmeye çalışarak daha doğrusu vicdanını rahatlatmaya çalışarak şehire evine geri döndü. Geri döndüğünde annesinin defilesinden dolayı çok büyük bir borç yaptığını ve bu borcun ödenmesi için oturdukları evin satılması gerektiğini gördü. Haziran bununla baş başa kaldığında vicdanı da gün yüzüne çıkınca adaya dönmekten başka çaresi kalmadı. Hem Poyraz’ın hem annesinin paraya ihtiyacı vardı. Annesi onu Yunan adalarından birinde zannetti ama Haziran Kırlangıç Adası’na yerleşti. Adaya geri döndü üstelik ev tuttu. Haziran ve Poyraz anneanneleri babaannelerinden gelen bir eve ortak mirasçıydılar. Haziran orayı otel olarak işletip kirasını Poyraz’a vererek hem ona destek olmak hem de annesine yardımcı olmak istedi. Poyraz oturduğu yerden para kazanmayı tabiki kabul etmedi bunun üzerine Poyraz ve Haziran küçük otellerini beraber işletmeye karar verdiler. Haziran’ın kuzeni Haziran’ın sırrını ve Poyraz’la olan meseleyi kulak misafiri olarak duydu. Haziran da bu mevzuyu Poyraz’a aşık olduğunu söyleyerek kıvırmaya çalıştı. Kuzeni buna inanmadı ve ispat istedi. Haziran da Poyraz’ı birden öpmek zorunda kaldı. 1. bölüm tam da burada bitti.

Genel olarak baktığımda mantık hatası bulamadığım başarılı bir diziydi. Üstelik İzmir Sığacık’ta çekilmesi de ayrı bir tat katmış diziye. Görsel şölen gibiydi adeta. Buray‘ın Çift Gökkuşağı şarkısı da dizimizin ruhuna çok yakıştı. Müzikler çok güzel kullanılmıştı. Çiftimizin uyumuna da değinmeden edemeyeceğim. Aynı zamanda Biricik- Alper de oldukça tatlı olacak gibi duruyor. Şimdilik İdil Poyraz odaklı görünüyor. Biricik ve Serkan muhtemelen adaya gelecek. İdil bir süre sonra Serkan’la yakınlaşabilir diye düşünüyorum. Biricik-Alper İdil- Serkan çok tatlı çiftler olacaklar. Milli maçlar sebebiyle çok yüksek reytingler gelmese de bu yazın ciddi anlamda takdir toplayan bir işi olacağına hiç şüphem yok. Baht Oyunu gibi güçlü bir rakibi olsa da reytingini arttıracaktır. Haftaya görüşmek üzere.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.