ADA MASALI 2. BÖLÜM ÖZETİ - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Milli Görüş Gömleği

e
sv

ADA MASALI 2. BÖLÜM ÖZETİ

24 Haziran 2021 19:07
ADA MASALI 2. BÖLÜM ÖZETİ

Ada Masalı’nın 2. bölümünde Kırlangıç Adası’nın misafirleri vardı. Ada halkı ve genel yapısı bu bölümde daha iyi anlaşıldı. 1. bölümün sonunda Haziran Poyraz’ı öptü. Poyraz da Haziran da olanı idrak etmekte ve inanmakta zorlandılar.ADA MASALI 2. BÖLÜM ÖZETİ

ADA MASALI 2. BÖLÜM’DE NELER OLDU?

Nehir ve Haziran, Poyraz’ı bunun bir oyun olduğuna inandırdılar. Haziran kendini de Poyraz’ı da anlamsız bir an olduğuna ikna etmeye çalışırken fazlasıyla panik oldular. Haziran bu endişeli hal içinde daha fazla göze batacak hareketler yaptı. Poyraz’ı ikna etmeye çalışırken kendini Poyraz’ın peşinden koşuyormuş, o anı unutamıyormuş pozisyonuna düştü. Haziran anın paniğiyle olanları hemen Biricik’e anlattı. Biricik te arkadaşını yalnız bırakmak istemedi ve o seneki tatilini Kırlangıç Adası’nda yapmaya karar verdi. Haziran arkadaşının yanına gelmesine oldukça sevindi.

Kırlangıç Adası’nın Biricik dışında da misafirleri vardı. Haziran oteli kısa zamanda yetiştirmek ve para kazanmak için uğraşırken sürekli çıkan engeller ve açılışın aksaması Haziran’ın canını epey sıktı. Haziran arkadaşının nişan organizasyonu işini aldı. Kısa zamanda tamiratı, organizasyon hazırlıklarını bitirip açılışa hazır hale gelmeye çalıştılar. Bu aşamada da tasarım ve organizasyon için yardıma Haziran’ın annesinin eşi Görkem geldi. Renkli kişiliği ve hareketli karakteriyle diziye oldukça renk kattı. 1. bölümde bu kadar fark edilemeyen ve bu bölümde özellikle “gömleği oduncu” repliğiyle dikkatleri çeken Görkem’den daha çok konuşacağa benziyoruz.

İstanbul’dan Doygun Bey de adadaki nesli tükenmekte olan bir türün arazi ve otel işlerinde problem çıkarmaması için araştırılmasını istedi. Bu iş te adalı olan Hakan’a kaldı. Adaya bomba gibi düşen Hakan özellikle Haziran ve İdil üzerinde oldukça etkili olacak. İdil’den eskiden beklediği karşılığı alamayan Hakan İdil üzerinden yürümeye devam edecektir. Ayrıca Hakan adada Poyraz’ın hala çok sevildiğini ve adanın başrolü olduğunu görünce çok bozuldu. Bunu da görmezden gelmeyelim. Kendisine zamanında iş bulan fazlasıyla yardım eden Poyraz’a yaptığı kötülük su yüzüne çıkınca büyük bir hesaplaşma gerçekleşecektir. Adanın yaramaz çocuğu kabul edilen ve hiçbir zaman Poyraz kadar değerli olmadığını hisseden Hakan Poyraz’ın ortağıyla bölüm sonunda karşılaşınca olanlar oldu. Burada iş asıl zaten vicdan azabı çekmekte olan Haziran’a kalacak.

ADA MASALI 2. BÖLÜM ÖZETİ

İdil tahmin edildiği gibi Haziran’ı Poyraz’dan uzaklaştırmak için elinden geleni yapmaya başladı. Poyraz’a ihtiyacı olan parayı babası sayesinde sağlayıp Haziran Poyraz bağını koparmaya uğraştı. Poyraz bunu kabul etmedi ve Haziran’la kalıp emeğiyle kazanmayı tercih etti. Haziran’ın Poyraz’ın gidecek olmasının ihtimaline bile nasıl üzüldüğünü de gördük. Biricik’in de dediği gibi sadece seviniyormuş gibi yaptı. Haziran’ın platform yapma çabaları, Poyraz’ın devrilen platforma Haziran uyurken müdahale etmesi, Haziran ve Poyraz’ın Nehir yüzünden antik kentte buluşmak zorunda kalmaları çok tatlı ve hareketli sahnelerdi. En güzel sahneyse Haziran’ın aç kaldığı için yardım istediği ve Poyraz’ın ona yemek yaptığı sahneydi. Haydut ve Haziran’ın buluşması, Haziran’ın Poyraz’ın babaannesi için düşkapanı yapması da oldukça güzeldi. Bölümün tek kötü yanı Haziran’ın sürekli düşmesi ve Poyraz’ın onu tutmasıydı. Bu Haziran’ı klasik, klişe ve güçsüz gösterdi. Umarım tekrarlanmaz. Haftaya görüşmek üzere.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.