Amasya İl Özel İdaresi; Amasya’nın Hayalini gerçekleştiriyor - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Mucize Doktor Reytingleri, Konusu ve Oyuncuları

e
sv

Amasya İl Özel İdaresi; Amasya’nın Hayalini gerçekleştiriyor

156 okunma — 13 Eylül 2019 11:57
avatar

Murat TUNÇ

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

amasya-5-yildizli-otel
malatya oto kiralama

Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Eski Taş Ocağı mevkisinde yap-işlet-devret modeli ile kamu-özel sektör işbirliğiyle inşa edilecek 5 yıldızlı otel projesinin tanıtım toplantısında şunları söyledi; Ortaya koyduğumuz 2023 yılında 1 milyon turist hedefine varabilmemiz için kesinlikle beş yıldızlı bir otelimiz olması gerekiyor.

Turizmin parlayan yıldızı tarihi bir şehir olan Amasya’daki turizm alt yapısını güçlendirmek, konaklama sayısının artırılmasını sağlamak ve Marka Kent Eylem Planı çerçevesinde katkıda bulunmak gayesiyle beş yıldızlı otel yapımı için önemli bir adım daha atıldı.

Yap-işlet-devret mevzuatı uyarınca yapılan ilan sonucu istekli yatırımcılardan en uygun şartları sunanla anlaşma imzalandı.
Projeye ilişkin İl Özel İdaresinde düzenlenen lansman toplantısında Mimar Metin Aygün projenin sunumunu gerçekleştirildi. Toplantıya, Vali Dr. Osman Varol, AK Parti TBMM Grup Başkanı Ankara Milletvekili Prof. Dr. Naci Bostancı, Amasya Milletvekilleri M. Levent Karahocagil ile Hasan Çilez, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ve il protokolü iştirak etti.
Toplantıda konuşan Vali Dr. Osman Varol, “Eğer ortaya koyduğumuz 2023 yılında 1 milyon turist hedefine varabilmemiz için mutlaka ama mutlaka beş yıldızlı bir otele sahip olmamız, hatta belki birden fazla otele sahip olmamız gerekiyor” dedi
Kendine özgü müşteri çekebilen beş yıldızlı otellerin Amasya’nın ölçeğindeki özellikle turizmin belirli bir sezona yayıldığı şehirlerde sezonun 12 aya yayılabilmesi için sahip olunması gereken özellikte işletmeler olduğuna değinen Vali Osman Varol, bu eksikliği giderebilmek için bütün ortaklar, yerel yönetimler ve sivil toplum örgütleriyle birlikte bir güç birliği içerisine girdiklerini söyledi.

Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.