Ankara’da toplu taşımaya zam! - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Eylül’ün ilk günü Reyting sonuçları açıklandı!

e
sv

Ankara’da toplu taşımaya zam!

188 okunma — 01 Eylül 2019 18:43
avatar

Murat TUNÇ

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ankarada-toplu-tasimaya-zam
malatya oto kiralama

Ankara büyükşehir belediyesi yazılı açıklamada bulundu, toplu taşıma fiyatlarına, maliyet artışı nedeniyle zam yapıldığı belirtildi. Özel toplu taşıma işleticilerinin de talebi doğrultusunda gelir ve gider hesaplamaları yapan EGO Genel Müdürlüğü’nün, UKOME kararı doğrultusunda tarife değişikliklerini gerçekleştirdiği aktardı.

Açıklamada, yıl sonunu tahmini olarak 630 milyon lira zararla kapatması öngörülen EGO Genel Müdürlüğü’nün, makul bir ücret tarifesi için komisyon oluşturduğu, yapılan inceleme ve araştırma ile 2016-2019 yılları arasında doğalgaz fiyatlarında yüzde 129, elektrik fiyatlarında yüzde 30, akaryakıt fiyatlarında yüzde 44 artış, gider ve maliyet kalemlerindeki artış nedeniyle bütçe gelir gider farkında yaşanan artışın ise yüzde 283,54 olarak hesaplandığı bildirildi.

Aktarma ücretleride zamdan nasibini aldı

Yeni tarifede aktarma ücretleri de zamlandı. Daha önce 1 TL olan tam aktarma ücreti 1.60 TL’ye, indirimli aktarma ücreti ise 25 kuruştan 75 kuruşa yükseltildi. Aktarma sistemi Ankara kart’a geçen özel halk otobüslerinde de (ÖHO) uygulanacak. Zamlı yeni tarife, 2 Eylül 2019 Pazartesi gününden itibaren EGO’ya ait otobüs, metro, ankaray, teleferik ile başkentray ve Ankara’daki tüm özel halk otobüslerinde (ÖHO) geçerli olacak.

Minibüs dolmuş ücretleride zamlandı

Şehir içi hizmet veren minibüs dolmuş yolcu ücretleri de arttı. Oda tarafından 3 TL olarak uygulanan kısa mesafe minibüs ücreti 3.50 TL, 3.50 TL olan uzun mesafe minibüs ücreti ise 4 TL olarak belirlendi. Çevre ilçe sınırlarında hizmet veren minibüslerin tam yolcu ücreti 3 TL, indirimli yolcu ücreti ise 2 TL olarak belirlendi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.