Annelere Destek olan Ünlülerin sayısı artıyor - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı ortak anlaşmaya imza attı

e
sv

Annelere Destek olan Ünlülerin sayısı artıyor

235 okunma — 14 Eylül 2019 13:38
annelere-destek-veren-unluler

Diyarbakır’ın HDP il binasının önünde kaçırılan çocuklarının iade edilmesi için bekleyen annelerin sayısı gitgide artarken, sanatçı ve ünlülerden annelere destek gelmediği eleştirileri yapılıyordu. ilk Annelere destek veren ünlüler, geçtiğimiz hafta başta kıymetli oyuncu ve sosyal medya fenomeni Hasan Kaçan, Vildan Atasever, Ahmet Yenilmez, Murat Kekilli gibi isimler olmuştu.

Dün, Annelere destek veren ünlüler arasına yenileri katıldı #DiyarbakırANAdolu ve #EvlatNöbeti Taglariyle Annelere destek sürerken, Hülya Koçyiğit, Muazzez Ersoy, Gülben Ergen, Yavuz Bingöl, Hazım Körmükçü gibi ünlü isimler Annelerin yanında onlarla sırt sırta omuz omuza oturdu.

annelere-destek-olan-unluler

Ünlü İsimler Annelere destek açıklamalarında bulundu

Annelere destek olan sanatçılardan biri olan Hülya Koçyiğit, ”Ben buraya vicdanımın sesini dinleyerek geldim. İnsani duygularımla geldim. Bu ülkede 30 yılı aşkın bir terör var. Ve terör yüzünden evladını kaybeden anneler var. Gözyaşları hiç dinmedi onların. Allah kimseye göstermesin. En büyük ah anaların ahıdır diyorum. Ben şehit annelerinin yanındayım, ben cumartesi annelerinin yanındaydım, bugün de bu annelerin yanındaydım. Çığlıklarını bütün dünya duysun istiyorum. Onlar direnişe geçtiler, hepimiz onların yanında olmalıyız. Çünkü demokratik haklarımız silahla alınamaz. Buna inanırsak hep beraber onların yanında durursak inşallah bir gün terörün de bittiğini onların da evlatlarına kavuştuğunu görürüz.” dedi.

Toplumsal olaylarda özellikle sosyal medyada tepkisini ilk veren ünlülerden olan usta oyuncu Hasan Kaçan namı diğer hetenketenabi , “Bu annelerin eylemi başladığından beri elimden geldiğince sosyal medyadan destek olmaya çalışıyordum. Ama tabi onların acısını, feryadını da bütün bir memleketin, hatta bütün dünyanın duyması gerekiyor. Gün geçtikte buradaki kalabalık artıyor. Evlatlarını isteyen anneler babalar dolduruyorlar burayı. Adresin de burası olduğunu biliyorlar. Çünkü çocuklar buradan dağa kaçırılıyorlar. Adres burası. Bizler, sanatçı kardeşlerimizle birlikte annelerin feryadında bir nebze olsun yer alabiliyorsak onların feryadına diğer insanlara, bir parçacık ulaştırabiliyorsak ne mutlu. Onun için kalktık buraya geldik, annelerle birlikte olalım arzu ettik. Şimdi onlarla beraberiz. İnşallah evlatlarını bu alçak terör örgütünden PKK’dan söke söke alacaklar.” dedi

annelere-destek-veren-sarkicilar

Annelere destek olan bir diğer isim güzel sesli şarkıcı ise Muazzes Ersoy oldu. Muazzes Ersoy; Şunu söyleyeceğim ilk önce; Ağlarsa anam ağlar, gerisi yalan ağlar diye bir söz var, hepimiz biliyoruz. Bu feryadın duyulması lazım. Bu feryatların cevap bulması lazım. Bu feryatların anlaşılması lazım. İnşallah sağlıkla tez gün tez vakitte o yavrular en güzel şekilde annelerine, babalarına, yuvalarına geri dönerler. Ben bu feryatların, Türkiye’de bazı şeyleri değiştireceğini düşünüyorum. Kim kimi destekleyecek bir daha düşünmeli diyorum. Bütün Türkiye şu anda annelerimizin feryatları için dua ediyorlar ve bütün anneler.” dedi.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.