AŞILARI EKSIK KALMASIN - Reyting TV
SON DAKİKA

AŞILARI EKSIK KALMASIN

Beşiktaş’ta sokak ortasında yürüyen başörtülü kızlarımıza saldıran canininkine benzer bir kaç olayın daha meydana geldiği haberlerini alıyoruz. Bu ve buna benzer olaylar ne ilk ne de son olacaktır.

Bu haber 17 Kasım 2019 - 0:32 'de eklendi ve 161 kez görüntülendi.

Bosna Hersek’ in bilge insanı, milli mücadelesinin mücahit komutanı, ilk cumhurbaşkanı Aliye Izzetbegoviç: “Hayvan aç iken, insan ise tok iken tehlikelidir.” Diye yılların tecrübesi ile söylediği çok güzel bir sözü vardır.

Atasözlerimiz de buna benzer: “Hayvanlar aç iken, insanlar ise tok iken kudurur.” Diye bir deyim vardır.

Bilindiği gibi kuduz: insan memeli hayvanların çoğunda beyin dokusunda iltihap meydana getiren, hayvanlardan insanlara geçebilen bulaşıcı bir hastalıktır.

Bir hayvanın kuduz olup olmadığını anlayabilmek için hayvanları biraz tanımanız, hareketlerini gözlemlemeniz bizlere konu hakkında bir fikir verecektir.

Hayvan serseri mayın gibi dolaşıyor, hareketlerinde değişimler gözleniyor veya Beşiktaş’ta edebi ile yürüyen başörtülü kadınları gördüğünde saldıran insan müsveddesi gibi sağa sola saldırıyor ve şiddetli ısırma isteğinde bulunuyorsa büyük ihtimalle o kuduzdur.

Bazen insanlarda bu veya buna benzer kudurukluğa eğimli hareketler görülebilir. Bu tür benzerlik kuduz hastalığını taklit eden, biyolojik saldırının sonucu olusan psikiyatrik hastalık belirtileri gösteren infialler olabilir.

Ülkemiz gündeminde son günlerde bu tür kudurukluk alametleri gösteren olaylara sıkça rastlıyoruz.

Beşiktaş’ta sokak ortasında yürüyen başörtülü kızlarımıza saldıran canininkine benzer bir kaç olayın daha meydana geldiği haberlerini alıyoruz. Bu ve buna benzer olaylar ne ilk ne de son olacaktır.

Bu ve bununa benzer senaryo provokasyonların devamının geleceğine şüpheniz olmasın. Müslim Gündüz- Fadime Şahin benzeri çirkinlik abidesi kokuşmuş düzmece birçok senaryoya hazırlıklı olun.

Çünkü uluslararası güçlerin nasırına çok fena basıldı. İçten, dıştan, sağdan, soldan birçok aktör sahaya indi.

Millet olarak kurmuş olduğumuz 17 devletin 16 tanesi yıkıldığı için dıştan ve içten gelebilecek tehlikelere karşı azda olsa şerbetliyiz. Yabancı olduğumuz biyolojik ve algı operasyonlarına karşı da zaman içinde bilgi ve tecrübe edindik.

Bu nedenle her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Sokakta sağdan soldan, doğudan batıdan gelen kudurukluklara fazla takılmayın. Sadece aşılarının eksik kalmamasına dikkat edin.