Sıradaki içerik:

Mucize Doktor 10. Bölüm Analizi

e
sv

AŞILARI EKSIK KALMASIN

avatar

Hasan KAYA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bosna Hersek’ in bilge insanı, milli mücadelesinin mücahit komutanı, ilk cumhurbaşkanı Aliye Izzetbegoviç: “Hayvan aç iken, insan ise tok iken tehlikelidir.” Diye yılların tecrübesi ile söylediği çok güzel bir sözü vardır.

Atasözlerimiz de buna benzer: “Hayvanlar aç iken, insanlar ise tok iken kudurur.” Diye bir deyim vardır.

Bilindiği gibi kuduz: insan memeli hayvanların çoğunda beyin dokusunda iltihap meydana getiren, hayvanlardan insanlara geçebilen bulaşıcı bir hastalıktır.

Bir hayvanın kuduz
olup olmadığını anlayabilmek için hayvanları biraz tanımanız, hareketlerini gözlemlemeniz bizlere konu hakkında bir fikir verecektir.

Hayvan serseri mayın gibi dolaşıyor, hareketlerinde değişimler gözleniyor veya Beşiktaş’ta edebi ile yürüyen başörtülü kadınları gördüğünde saldıran insan müsveddesi gibi sağa sola saldırıyor ve şiddetli ısırma isteğinde bulunuyorsa büyük ihtimalle o kuduzdur.

Bazen insanlarda bu veya buna benzer kudurukluğa eğimli hareketler görülebilir. Bu tür benzerlik kuduz hastalığını taklit eden, biyolojik saldırının sonucu olusan psikiyatrik hastalık belirtileri gösteren infialler olabilir.

Ülkemiz gündeminde son günlerde bu tür kudurukluk alametleri gösteren olaylara sıkça rastlıyoruz.

Beşiktaş’ta sokak ortasında yürüyen başörtülü kızlarımıza saldıran canininkine benzer bir kaç olayın daha meydana geldiği haberlerini alıyoruz. Bu ve buna benzer olaylar ne ilk ne de son olacaktır.

Bu ve bununa benzer senaryo provokasyonların devamının geleceğine şüpheniz olmasın. Müslim Gündüz- Fadime Şahin benzeri çirkinlik abidesi kokuşmuş düzmece birçok senaryoya hazırlıklı olun.

Çünkü uluslararası
güçlerin nasırına çok fena basıldı. İçten, dıştan, sağdan, soldan birçok aktör sahaya indi.

Millet olarak kurmuş olduğumuz 17 devletin 16 tanesi yıkıldığı için dıştan ve içten gelebilecek tehlikelere karşı azda olsa şerbetliyiz. Yabancı olduğumuz biyolojik ve algı operasyonlarına karşı da zaman içinde bilgi ve tecrübe edindik.

Bu nedenle her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Sokakta sağdan soldan, doğudan batıdan gelen kudurukluklara fazla takılmayın. Sadece aşılarının eksik kalmamasına dikkat edin.

 


 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.