Sıradaki içerik:

17 Ocak Cuma Reyting sonuçları

e
sv

Babil Oyuncu Kadrosu Ve Babil Dizisi Konusu

babil-oyuncu-kabrosu

Star’ın yeni  Babil dizisi Cuma akşamına imzasını attı. yönetmenliğini Uluç Bayraktar’ın yaptığı Babil, muhteşem başladı, Peki Babil Oyuncu Kadrosu kimlerden oluşuyor? Babil dizisi konusu nedir?

Babil Oyuncu Kadrosu ! Kimler Var?

Babil dizisi karakterlerine hayat veren oyuncular arasında; Aslı Enver, Halit Ergenç, Ozan Güven, Mesut Akusta, Birce Akalay, Nur Fettahoğlu ve Beren Kasımoğulları yer alıyor.

Babil Dizisi Konusu Nedir?

Bir Üniversitede Öğretim Görevlisi olan ve sadece idealleri için yaşayan İrfan Saygun, okulla ilgili bir ihaleye fesat karıştırmaktan suçlanır ve Üniversiteden atılır. Bankadaki birikimi de bloke edilir. Önce tutuklanır, fakat tutuksuz yargılanmak için serbest bırakılır.

Eşi Eda ve 7 yaşındaki oğlu Deniz’de tüm bunlara şahit olurlar. Eda ile İrfan evlerinde tartışırken oğlunun üstüne dolap düşer hastaneye giderler ve orada Denizin beyninde bir tümür olduğunu ve ameliyat için 1 milyon gerektiğini öğrenirler.

İşsiz ve parasız kalan İrfan çaresizce hem iş hem de para arar fakat bir türlü bulamaz. Karısı Eda eski sevgilisi ve İrfan’ın en yakın arkadaşı Egemen’den yardım ister.  Egemen İrfanı arar ve bu parayı bulmanın tek yolunun tefeciden para almak olduğunu söyler, Egemenin yanında çalıştığı Süleyman Bey’e giderler, İrfan Egemeni beklerken iş başvurusuna gelen Ayşe ile karşılaşır ve tanışır. Süleyman’ın sevgilisi İlay’la da dost olan Egemen, Süleyman beyden parayı almayı başarır. Saygun çiftti Parayı bulduklarına sevinirken, doktor ameliyatın riskli olduğunu yurt dışında bir doktorun bu ameliyatı yapabileceğini söyler, şimdi daha çok paraya ihtiyaçları vardır.

Babil İlk Bölüm Oldukça İddialı İdi!

Egemen bu parayı Süleyman’ı dolandırarak almayı teklif eder, İrfan önce istemez ama çaresizlikten kabul eder. Süleyman’ın yeni yaptırdığı Plazadaki daireleri ucuza satıp kaporalarını alacaktır. Önce Süleyman’ı Yurt dışına gönderme kararı alır. Bunun için İlay ile tanışma yıldönümü için ona sürpriz yapın ve İlayı yurtdışına götürün der Süleyman bey kabul eder. İlay’ın ise kardeşinin başı derttedir, İlay onunla uğraşırken Süleyman onu aldattığını düşünür ve onu takip eder, kardeşi olduğunu öğrenir ama İlay öfkelenir, onunla yurt dışına gitmez, Süleyman’da vazgeçer,kendini affettirmek için Plaza’dan daire hediye eder.

Egemen ve İrfan planlarını devreye sokarlar ve evleri satarlar, satıştan 3 milyon kazanırlar, İrfan güvenlik amacıyla Eda ve oğlunu Edanın kardeşine bırakır, Eda orada kardeşine Denizin İrfanın değil Egemenin oğlu olduğunu söyler. Plazaya gelen İlay, sahte satış sözleşmelerini görür ve Süleyman’a söyler.

Egemen paralarla, İrfanla buluşacakları yere gelirler, Egemenin borçlusu onu takip edip tartaklarlar ve Egemen omzundan vurulur, paraları alarak giderler. Egemenin bildiği bir eve saklanırlar fakat Süleyman onları bulur, parasını ister, İrfan bizi öldürme 3 ay sonra paranı misliyle ödeyeceğim desede işe yaramaz, Süleyman onları bir çukura atar üstlerine çimento dökmeye başlar.

Bu arada İlay Egemenin suç ortağının İrfan olduğunu öğrenir, onunla konuşmaya giderken, Süleyman’ın oğlunun güvenlik görevlisini öldürdüğüne şahit olur. İzlemenizi ısrarla tavsiye ettiğim dizi Babil ilk bölüm izlemek için  burayı tıklayabilir.

Babil Dizisi Reytingleri

Yani anlayacağınız heyecanlı bir yerde bitti. Babil oyuncu kadrosu ve konusu ile Reytingler zirveyi zorladı. Babil reytingleri AB grubunda 1. Total grupta ise 7. sırada yer aldı. Diğer dizi reytingleri haberimizi okuyarak daha detaylı listeye ulaşabilirsiniz. Bakalım haftaya Egemen ile İrfan kurtulabilecekler mi? İrfan oğlunun ameliyat parasını bulabilecek mi?


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.