Bahçeli’den Kerbala mesajı - Reyting TV

Sıradaki içerik:

10 Eylül Salı günü Reyting sonuçları

e
sv

Bahçeli’den Kerbala mesajı

207 okunma — 10 Eylül 2019 21:12
avatar

Murat TUNÇ

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

bahceliden-kerbela-mesaji
malatya oto kiralama

Dünya Ülkücülerinin Türkmen beyi, Milliyetçi hareket partisi genel başkanı Dr. Devlet Bahçeli, gönüllerde yara olan Kerbela‘nın yıldönümünde Twitter hesabında anlamlı açıklamalarda bulundu;

* Bazı acılar vardır, hiç unutulmaz, hiç de unutulamaz; hatta asırlar geçse de inanmış gönülleri, insanım diyen her vicdanı yakar kavurur. Hicri 10 Muharrem 61’de Kerbela’da yaşanan vahşet böyle bir acıdır, asla da hatırdan ve hafıza kayıtlarından çıkmamış, çıkmayacaktır.

* Kerbela’da dökülen tertemiz kanlar, kastedilen ve katledilen ihlaslı ve imanlı canlar hepimizin ortak yürek yarasıdır. Bir yanda zalimler diğer yanda masumlar, bir yanda caniler diğer yanda cesaret timsalleri Kerbela’yı matemin simgesi haline getirmişlerdir.

Devlet Bahçeli Kerbela ile ilgili Twitlerine şöyle devam etti;

* Efendimizin “Reyhanım” diyerek sevip kucakladığı aziz torunu Hz.Hüseyin ve aralarında Ehl-i Beyt’in muhterem mensuplarının da bulunduğu 70’i aşkın kişi Kerbela’da hunharca şehit edilmiştir. Mümin kalpler bu şehadetlerle yüzyıllarca matem yerine dönmüştür.

İnsanlık ve İslam nezdinde masumiyetin ve mazlumiyetin simgesi haline gelmiştir.

* Kerbela’da devleşen Hüseyni ahlak, küçülüp yerin yedi kat dibine geçen Yezidi adavettir. Hz.Hüseyin şehit olmuştur, ama insanlık ve İslam nezdinde masumiyetin ve mazlumiyetin simgesi haline gelmiştir. Hz.Hüseyin hasret ve saygıyla anılırken, Yezid ve çetesi lanetlenmiştir.

* Kerbela Vakası’nı doğru okumak, bununla kalmayıp gerekli ders ve sonuçları dosdoğru çıkarmak İslam toplumlarının geleceği açısından acil ve mecburi bir ihtiyaçtır. Kerbela Vakası aynı zamanda dik duruşun, adaletle duyuşun, nefse direncin, kahramanca direnişin sembolüdür

* Bugünkü zaman diliminde Kerbela’dan ibret alınmadığı açık bir gerçektir. Hala masumların kanı dökülmektedir. Ne üzücüdür ki, hak ve hakkaniyet örselenirken haksızlık ve hayâsızlık serpilip sivrilmektedir. Her yer Kerbela, her taraf zulüm tasallutundadır.

* Elbette Yezid ile su içmektense Hz.Hüseyin gibi susuz kalıp onurlu ve imanlı şekilde mücadele etmek, sonunda feryat figan da olsa temel tercihimizdir. Hüseyni bakış adalettir, cesarettir, fazilettir, vefadır, vicdandır, birlik ve beraberliğin kaynağı ve kaderidir.

Zilleti kabul edenlere yazıklar olsun

* Şehadetiyle muzaffer olan, duruşuyla İslam aleminin iftiharı ve iffetin nişanesi mertebesine yükselen Hz.Hüseyin taviz vermeyen, saltanat hesaplarına aldanmayan, inandığı yoldan geri dönmeyen asalet ve ahlaki zirvedir. Nitekim demişti ki: Zilleti kabul edenlere yazıklar olsun.

* Siyasi hırslar, bölgesel ayak oyunları, haksızlık ve adaletsizlikler törpülenip tasfiye edilecekse Kerbela’nın mesajlarını isabetle ve iradeyle analiz etmek şarttır. Maalesef henüz bu aşamaya gelinemediği, dahası bir arpa boyu mesafe bile alınamadığı hazin bir gerçektir.

* Kerbela, ihanete boyun eğmeyen, hedeflerinden vazgeçmeyen, varlığını muhafaza etmek için pazarlığa heveslenmeyen, korkuya ve tehditlere teslim olmayan rahmani gönüllerin şirke batmış şeytani hesapları şaşkına çevirmesi, hezimete uğratmasıdır. Kerbela Hz.Hüseyin’dir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.