Bakan Gül: Türk yargısı hiçbir yerden, talimat almaz - GÜNDEM - evden eve nakliyat -evden eve nakliyat - eşya depolama - ofis taşıma - pendik nakliye -ataşehir nakliye - çekmeköy nakliye - kartal nakliye -kadıköy nakliye -üsküdar nakliye - ümraniye nakliye - göztepe nakliyat -
SON DAKİKA

Bakan Gül: Türk yargısı hiçbir yerden, talimat almaz

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Türk yargısı hiçbir kimseden, hiçbir yerden, hiçbir vesayet düşüncesinden talimat almaz. Talimat aldığı tek yer anayasadır, hukuktur ve kendi vicdanıdır.” dedi.

Bu haber 16 Eylül 2019 - 17:36 'de eklendi ve 121 kez görüntülendi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Türk yargısı hiçbir kimseden, hiçbir yerden, hiçbir vesayet düşüncesinden talimat almaz. Talimat aldığı tek yer anayasadır, hukuktur ve kendi vicdanıdır.” dedi.

Adalet Bölge Değerlendirme Toplantılarının ikincisi Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün katılımıyla Ankara Hakimevi’nde düzenlendi. Bakan, Bölge Değerlendirme Toplantısında yaptığı açıklamada; “Bu ülkede Adnan Menderes’i idam sehpasına götüren yargı anlayışı vardı. 28 şubatlarda brifing alan yargı anlayışı, 12 Eylül’de ‘bir sağdan bir soldan’ diyerek darbenin olgunlaşması için daha da köpürmesini bekleyen bir anlayış ile çocuklarımızı dar ağacına götüren bir zihniyet darbeye şakşakçılık yapan darbeye alkış tutan bir zihniyet ve yargı anlayışı vardı. Ama 15 Temmuz’da bu tersine döndü, adliye koridorlarında darbecileri yargılayan, yüce Türk adaletinin önüne çıkaran yargı mensuplarının olduğu bir yargı anlayışı oldu, bundan dolayı hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum, kutluyorum. Türk milleti ve bağımsız tarafsız yargımız 15 Temmuz’da büyük bir saygınlıkla demokrasi sınavı vermiştir.” dedi.

Bakan Gül konuşmasına şöyle devam etti; “Türkiye’de hukukun üstünlüğü için, hukukun daha da güçlenmesi için bizlere düşen görevin ne kadar anlamlı ve büyük olduğunun da bir kez daha farkına vardık.  Türk yargısı hiçbir kimseden, hiçbir yerden, hiçbir vesayet düşüncesinden talimat almaz. Talimat aldığı tek yer anayasadır, hukuktur ve kendi vicdanıdır. İşte tüm gayretimiz bu noktadaki eksiklerimizin de telafi etmek olmalı.”

Terörle mücadelenin azim ve kararla devam ettiğini söyleyen Bakan Abdülhamit Gül, “Başta FETÖ, PKK ,DAEŞ olmak üzere ülkemizin birlik ve beraberliğine bekasını tehdit eden tüm terör örgütleri ile kararlı mücadelemiz sürdüreceğiz. Bu mücadele yaparken de hukuk çerçevesinde, anayasa çerçevesinde mücadelemizi yapacağız.” kelimelerini kullandı.