Mersin escort

Sıradaki içerik:

Kurşun 2. Bölümde Neler Oldu? Savcı Orhan Tanık Bulabilecek mi?

e
sv

BALIK-EKMEK İMAMOĞLU

avatar

Hasan KAYA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

BCm5T.jpg

İmamoğlu’nun “Her şey çok güzel olacak” icraatlarından seçim çalışmalarında söylenmeyen ve programda olmayan sürpriz icraatlarından bir tanesi ile daha müşerref olduk.

Kamuoyu, seçim öncesi verilen sözlerden, üniversite öğrencilerine aylık 450-TL burs, bedava süt, ucuz ulaşım ile ilgili icraatları beklerken, beklenmedik bir çıkış ile geçmişi yüzyıl öncesine varan ve günde sayıları beş ile on binlerle ifade edilen halkın balık ekmek ve deniz manzarası ile nostalji yaptığı Eminönü’ndeki balık- ekmek satan kayıkların kaldırılması kararı ile karşılaştı.

İstanbul’da yaşayan veya yolu düşünlerin istisnasız herkesin uğrak yeri olan, ucuz olması ve lezzeti tadı damağında kalan Eminönü’ndeki kayıkçılardan balık-ekmek yemişliği vardır. Balık yemek için lüks lokantalara gitmeyen/gidemeyen halkımız, deniz kenarında dalgaların, martıların ve güvercinlerin seremonileri eşliğinde tadı damağında kalan kayıkçılardan yediği balık ekmeğin tadını unutamadığı için, kaldırılacağını duyduğunda yüreğinin burkulduğunu ettiğini tahmin ediyorum.

Balık-ekmeğin kaldırılmasının gerekçesi ise insanı güldürecek nitelikte. “Görüntü kirliliği…”
İstanbul’da çöpler toplanamıyor. Susuzluk kapıda. Bir tık ilerisi salgın hastalıklar. Ama Eminönü’ndeki balıkçı kayıkları görüntü kirliliği oluşturulduğu için kaldırılıyor…
Geleceği ancak Allah bilir. Ancak İmamoğlu’nun dediğini yapma ve verdiği sözü tutma konusundaki performansı (!) ile balık- ekmek satışının yasaklanmasının ardından bir veya iki ay sonra yandaş bir destekçiye, biraz cilalanıp modern (!) bir işletme olarak burasının peşkeş çekileceğini tahmin etmek zor olmasa gerek.

İşçi çıkarılmayacak denildi. Ama hiçbir devirde görülmediği kadar işçi kıyımı yapıldı. İsraf olarak kiralanan hizmet araçları teşhir edildi. Aradan bir ay geçmeden yeni araç kiralama ihalesi yapıldı.

Elle tutulur gözle görülür bir hizmet olmamasına rağmen, açılış yapma meraklarını gidermek için daha önce AK Partinin yaptığı Kent Ormanını “ Orman alanı olduğu için imara açamadığımız için halkın hizmetine sunuyoruz.” Diye yeniden hizmete açıldı.

Yakında tüp geçidinde yol çizgileri yenilendiği zaman hizmete açılış programı yapılacağı söyleniyor. Bekleyip göreceğiz. Toplanmayan çöp konusuna beyefendinin üzülmemesi için girmiyoruz bile…

Balık ekmekten sonra Yenikapı Cami ve Beyazıt Camilerinin meydanlarındaki güvercinlere sıra gelecek…


ResimLink - Resim Yükle
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.