Hem Eğitim Mutfağı’nın açılış yapıldı hem de Gastronomi Akademisi’nin temeli atıldı- Güncel Haberler

Sıradaki içerik:

Hem Eğitim Mutfağı’nın açılış yapıldı hem de Gastronomi Akademisi’nin temeli atıldı- Güncel Haberler

e
sv

Bilgi Evi Öğrencileri ‘Kütüphane Haftası’nda Kitaba Doydu- Güncel Haberler

01 Nisan 2022 15:40

Kütüphane Haftası’nda üyelerine bol bol okuma fırsatı veren Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, aynı zamanda CNR Kitap Fuarı’na düzenlediği ziyaretle, öğrencileri yazarlar ve yeni kitaplarla tanıştırdı.

 

Kütüphane ve kitaplara verdiği değerle adından sıkça söz ettiren Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, Kütüphane Haftası’nda da üyeleriyle etkinlik yapmayı ihmal etmedi. Her gün “Oku Saati” etkinliği ve zengin kütüphanesiyle kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasına katkı sağlayan Bilgi Evleri, kitap ayracı yapımı, kelime sepeti gibi pek çok etkinlikle de çocukların kitaba ve okumaya daha fazla ilgi duymasını sağlıyor.

 

“ÖĞRENMEK İÇİN OKUMAK ŞART”

Bilgi Evleri Koordinatörü Hacı Toprak yaptığı açıklamada; “Öğrenmeyi sağlayan en önemli iletişim vasıtası okumadır. Bu yüzden kitap okumayı bir görev, bir zorunluluk olarak algılamamalıyız. Hayatımızın bir parçası haline getirmeliyiz. Bu kapsamda Zeytinburnu’nu daha ileriye taşımak Bilgi Evleri’mizin asıl amacıdır. Bu amaçla her yaş, seviye ve zevke hitap edecek zengin bir kütüphaneye sahibiz. Ayrıca çok geniş bir kitlenin katıldığı Geleneksel Kitap Okuma Yarışması’yla da üyelerimizin okuma alışkanlığını artırmak gayesindeyiz.” ifadelerini kullandı.

 

KİTAP KURTLARI FUARDA

Kütüphane Haftası dolayısıyla etkinliklere katılan üyeler, öğretmenleri eşliğinde hem Bilgi Evleri’nin kütüphane bölümünde hem de bahçelerinde okumanın keyfini çıkardılar. İstanbul'da bu yıl 8'incisi düzenlenen Uluslararası CNR Kitap Fuarı’na da katılan Bilgi Evleri’nin kitap kurdu üyeleri, yazarlarla tanışıp, çantalarını fuardan aldıkları kitaplarla doldurarak gezilerini tamamladılar.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.