Bir Gece Ansızın Gelebiliriz - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Türk Ordusu Fetih Yollarında

e
sv

Bir Gece Ansızın Gelebiliriz

323 okunma — 10 Ekim 2019 10:46
baris-pinari

Günlerdir Fırat’ın doğusuna yapılması beklenen operasyon 9 Ekim Çarşamba itibariyle başladı.”Türk Silahlı Kuvvetleri’miz Suriye Milli Ordusu’yla birlikte Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG, PYG ve Deaş terör örgütlerine karşı #BarışPınarıHarekatı‘nı başlattı. Bunu yapmamızdaki amacımız neydi, Amacımız güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış ve huzuru getirmek.

Türkiye-Suriye sınırında, bu güne kadar ABD’nin desteğiyle güçlenen. Sınır halkına zulüm eden demografik yapıyı yok etmeye çalışan PKK’nın Suriye kolu YPG’yi tamamen ortadan kaldırmaya, ülkemizdeki Suriyelileri ülkelerine güvenli bir şekilde göndermeyi hedefleyen, büyük bir operasyon.

Bugüne kadar Kıbrıs harekâtının dışında yapılan en büyük operasyon. Cumhurbaşkanı Erdoğan ne demişti, Söz bitti. Bu harekâtı yapmaya mecburuz. Planlarımızı yaptık, gerekli talimatları verdik. Orasını barış pınarlarıyla sulayacağız. Belki yarın, belki yarından yakın” demişti. Türkiye’nin kendi sınırında, kendisini hedef alan ABD-İsrail yapımı bir “garnizon devlete” ya da “PKK devleti ”ne izin vermesi zaten düşünülemezdi.

Bu arada kara propaganda yapmaya başlayan, dış ve iç basın, sosyal medya kullanıcıları, olayın içine Kürt vatandaşlarımızı dahil ederek, gaddar, cani, şeytan bir ülke imajı sergilemeye çalışıyorlar. Savaşa hayır diyen, dünyadan bihaber, operasyonun ne olduğunu dahi bilmeyen cahiller, bunun bir savaş değil sınır hatlarımızı korumak olduğunu şiddetle reddedenler.

Yine birçok siyasi parti ve temsilcileri, bazı sanatçılar Türkiye’nin işgalci güç olarak orada olduğunu söyleyerek, Amerika’nın haklı nedenlerle orada olduğunu dile getirerek, Türkiye’nin terör örgütlerine yönelik bu operasyonunu, Bugün savaş ve işgal başlamış durumda ve Mecliste bu alkışlanıyor. Bu işgalin hiçbir hukuki gerekçesi yoktur diyerek, taraflarını belli etmişlerdir.

Allah ordumuza yardım etsin, bugün birlik beraberlik günü, bugün Ülkemize sonuna kadar sarılma günü, el ele verip dua etme günü.

Yahya Kemal Beyatlı’nın da dediği gibi;

“Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi.

Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi.

Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın,

Galib et, çünkü bu son ordusudur İslâm’ın.”

Allah’tan dileğimiz bir tek askerimizin bile burnu kanamasın, sevdiklerine kavuştursun, ordumuzu muzaffer kılsın inşallah

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.