Birileri, Yeni Şarkılarını Dinleyiciyle Buluşturdu: “…aynı yer”- Güncel Haberler - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Simge Pınar, Yeni Şarkısını Paylaştı: “Cevap (Akustik)”- Güncel Haberler

e
sv

Birileri, Yeni Şarkılarını Dinleyiciyle Buluşturdu: “…aynı yer”- Güncel Haberler

28 Ağustos 2021 14:00
avatar

BHA

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

 Alternatif müzik sahnesinin önemli gruplarından Birileri, yeni şarkıları “…aynı yer”i Universal Music Türkiye etiketiyle yayımladı. Geçtiğimiz aylarda paylaştıkları “ultrapop”la müzik anlayışlarında daha “pop” bir dönemin kapılarını araladığını duyuran Birileri, “…aynı yer” ile alternatif pop tınılarını yeniden müzikseverlerin beğenisine sunuyor.
“…aynı yer”in sözleri grubun solisti Jan Soykök tarafından kaleme alındı. Bestesi ve düzenlemesi ise Jan Soykök, Emre Dereli, Çağdaş Topal, Baturalp Yılmaz ve aynı zamanda parçanın prodüktörlüğünü de üstlenen Ozan Çanak’a ait.

 Birileri, “…aynı yer”i şu sözlerle açıklıyor:

“Biz, sırtımızda bir büyük kayayla geldik dünyaya. Şimdi tek ve en kutsal işimiz; onu bir dağın zirvesine yuvarlamak. Bir daha ve bir daha. Ve bir daha ve bir…”

“…aynı yer”e Gürcan Güreşçi yönetmenliğinde çekilen kısa film tadına bir video klip de şarkıyla eş zamanlı olarak paylaşıldı. Gürcan Güreşçi, klibi şöyle açıklıyor:

“Parçanın sözlerini yaratmakta motivasyon sağlayan bu hikaye, günümüz insan modelinin hayatına indirgenmiş hali olarak karşımıza çıkıyor bu klipte. İnsan; tüm anlamsızlığına, tekrarına ve baskılarına karşın yaşamla başa çıkmak zorunda hisseder kendisini. Tüm bu bilinci gözlerinde hapsetmiş karakterimizin, küçücük umuduna metaforik bir anlatı ile ortak oluyoruz.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.