Bitcoin Cash Nedir? - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Seyfi Dursunoğlu’na Anıt Mezar ve Anma Töreni- Güncel Haberler

e
sv

Bitcoin Cash Nedir?

22 Ağustos 2021 10:56
avatar

NEŞE NEŞE

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kripto Coin Dünyası

2017 yılında duyurulan BCH yani Bitcoin Cash, kripto para çeşitleri arasında en fazla alım – satım yapılan birimlerden birisidir. Bitcoin bloklarında yer alan birçok dezavantajı ortadan kaldırmayı hedefleyen ve bu amaçla piyasaya sürülen BCH, daha fazla blok kapasitesine sahiptir.
Madencilik konusunda da tıpkı Bitcoin gibi, Bitcoin Cash de Blockchain blokları üzerinden işlem görmektedir. Peki, Bitcoin Cash nedir, Bitcoin ile arasındaki farklar nelerdir?

Bitcoin ile Bitcoin Cash Arasındaki Farklar Nelerdir ?

1. Bitcoin Cash, Bitcoin’e nazaran daha güncel, yeni ve güvenilir bir birimdir.
2. Bitcoin Cash blokları 8 Megabit boyutunda olurken, Bitcoin’in bulunduğu bloklar 1 Megabit boyutu ile sınırlandırılmıştır.
3. Protokol bakımından da daha hızlı bir protokole sahip olan BCH SegWit protokolünde yer almazken, Bitcoin SegWit protokolünü kullanmaktadır.
4. Daha uygun fiyatlı ve daha hızlı alım – satım işlem hızına sahip olan BCH, Bitcoin’e nazaran daha aktif kullanıma uygundur.
5. Kripto Coin dünyası içerisinde büyük bir öneme sahip olan Bitcoin Cash, birçok alt coine nazaran daha kolay ve hızlı şekilde temin edilebilir. Kazım yani madencilik konusunda da pratik şekilde elde edilebilen kripto para, ayrıca BTC’ye nazaran uygun maliyetlerle transfer edilebiliyor.
Toplamda 21 Milyon Bitcoin Cash ile sınırlı olan birimin dolaşımdaki arzı ise yalnızca 18 milyon 372 bin 200’dür.

BCH Ne Zaman Çıktı ?

2017 yılında çıkan kripto para bitimi Bitcoin Cash, ilk işlem gününde 219 dolar ile satışa başlanarak; 400 dolar üzerinden işlem gördü. Şuan aktif olarak 673 dolar üzerinden işlem gören birim, dünya üzerinde yer alan kripto para birimleri ve alt coinler arasında en fazla ilgi gören 2. Birimdir.
2018 yılında 2 ayrı kripto para birimine dönüştürülen BCH, Bitcoin Cash ve Bitcoin SV olarak iki ayrı türde dolaşımda olmaya devam etmektedir. BCH olarak da bilinen Bitcoin Cash, zaman zaman Bcash olarak da adlandırılır.

Bitcoin Cash Nasıl Alınır?

Bitcoin Cash, birçok kripto para borsasında aktif olarak işlem görmektedir. Bu borsalar üzerinden Bitcoin satın alınarak uygulanan işlemler ile, satın alınabilir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.