Otizm Farkındalık Günü Renkli Görüntülere Sahne Oldu- Güncel Haberler

Sıradaki içerik:

Otizm Farkındalık Günü Renkli Görüntülere Sahne Oldu- Güncel Haberler

e
sv

CHP Lideri Kılıçdaroğlu İzmir Bahçesi’ni ziyaret etti- Güncel Haberler

01 Nisan 2022 18:50

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, Hatay EXPO 2021’de kurduğu İzmir Bahçesi ziyaretçilerin beğenisini topluyor. İzmir’in Türkiye’ye rol model olan tarımsal vizyonunun tanıtıldığı İzmir Bahçesi’ni CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da ziyaret etti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonuyla Türkiye’ye öncü olan tarım vizyonu "Medeniyetler Bahçesi" ana temasıyla Hatay’daki EXPO 2021’de tanıtıldı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımıyla kapılarını açan organizasyona İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, İzmir Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve İZFAŞ yetkilileri katıldı. Hatay’da İzmir’in 2026 yılında ev sahipliği yapacağı dünyanın en önemli uluslararası bahçe bitkileri EXPO’su için temaslarda bulunuldu.

Kılıçdaroğlu’ndan İzmir Bahçesi’ne ziyaret
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “İzmir Bahçesi” adlı standını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da ziyaret etti. Standın ziyaretçileri arasında Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, CHP milletvekilleri, belediye başkanları, yurt içi ve yurt dışından profesyonel ziyaretçiler ve çok sayıda yurttaş da yer aldı.

İzmir Bahçesi göz doldurdu
Kendine özgün tasarımı ve mitolojik esintileriyle dikkat çeken İzmir Bahçesi, lavanta bahçesi, buğday bahçesi, zeytin bahçesi ve üzüm bahçesi olmak üzere dört ana temayla oluşturuldu. İzmir’deki endemik bitkilerin de tanıtıldığı bahçede mitolojinin döngüsel hikâyesi ziyaretçilere anlatıldı. Stantta aynı zamanda İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tarımsal çalışmaları tanıtıldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.