CHP’li Köse’den, İstanbul Sözleşmesi’nin feshine tepki:“Sözde kararı da altına atılan imzayı da tanımıyoruz” - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Demirağ’dan İstanbul Sözleşmesi’nin feshine sert tepki:“İktidar nasıl hukuku tanımıyorsa biz de bu kararı tanımıyor, yok sayıyoruz!”

e
sv

CHP’li Köse’den, İstanbul Sözleşmesi’nin feshine tepki:“Sözde kararı da altına atılan imzayı da tanımıyoruz”

20 Mart 2021 15:50
avatar

BHA

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

CHP Genel Başkan Danışmanı Fatma Köse, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden ayrılmasına sert tepki gösterdi.

İstanbul Sözleşmesi'nin ilk imzacısı olan Türkiye, Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle sözleşmeden çekilme kararı aldı. Karara CHP Genel Başkan Danışmanı Fatma Köse’den sert tepki geldi.

“BU KARANLIK KARARNAME ZİHNİMİZDE VE KALPLERİMİZDE YIRTILIP ATILMIŞTIR”

CHP’li Köse, “Gece gece, herkes uyurken, sessizce evi soymaya çalışan hırsızlık gibi. Gece yarısı İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesi kadına şiddeti, cinayetleri meşrulaştıran bir adımdır ve kabul edilemez. Sözde kararı da altına atılan imzayı da kadınlar olarak reddediyoruz. İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanmasını istiyoruz. Kadının ikinci sınıf insan muamelesi gördüğü bir ülke olmak isteyenlere inat İstanbul Sözleşmesi’nin yanındayız. Yangından mal kaçırır gibi gecenin karanlığında altına imza atılan bu karanlık kararname zihnimizde ve kalplerimizde yırtılıp atılmıştır bile.” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.