Dünyada izlenen Türk Dizileri! Hercai kaç Ülkeye satıldı? - Reyting TV
SON DAKİKA

Dünyada izlenen Türk Dizileri! Hercai kaç Ülkeye satıldı?

Dünyada en çok seyredilen Türk dizileri hangileri? Hercai hangi ülkelerde seyrediliyor? Mucize Doktor hangi ülkelere satıldı? Hangi diziler hangi ülkelerde yayınlanıyor?

Bu haber 13 Kasım 2019 - 20:53 'de eklendi ve 241 kez görüntülendi.

Son dönemlerde Türkiye’de en çok büyüyen sektörlerin başında gelen dizi sektörü, gün geçtikçe daha kaliteli yapımlar üretmeye devam ediyor. Rekabetin çok olduğu ülkemizde kalitenin artmasıda tesadüf olmuyor. Bir dönem Türkiye Brezilya ve Amerika’nın dizilerini seyrediyor, kendi dizileri talep görmüyordu. Günümüz Türkiye’sinin ekonomi sektöründe hamle üstüne hamle yapmasıyla birlikte, büyüyen ekonomininde katkısıyla, dünyada en çok izlenen diziler arasında Türk dizilerini görmek, artık mümkün . Kültür bakanlığının verilerine göre en çok dizi ihraç eden ülkeler arasında Türkiye Amerikanın  ardından ikinci sırada yer almakta.

Türk dizileri hangi Ülkelerde seyrediliyor? En çok seyredilen Türk dizileri hangileri?

1975 yılında düzenlenen Aşk-ı Mennu dizisi, 1981 yılında Fransa’ya satılmıştı.

Aski-memnu

Aşk-ı memnu

Dünyada rağbet gören Türk dizileri arasında, döneminin en çok seyredilen dizilerinden Muhteşem Yüzyıl’da var. Dünyada çok seyredilen Türk Dizileri nden olan Muhteşem Yüzyıl, Avrupa’dan Amerika’ya, Ortadoğu’dan Balkanlar’a, henüz daha fazla ülkede bulunan muhteşem Yüzyıl toplamda 500 milyona yakın seyirciye yaklaşıyor.

en-cok-seyredilen-turk-dizileri

Muhteşem Yüzyıl

Yine döneminin en çok reyting alan dizilerinden olan Fatmagül’ün Suçu Ne?  Yurt dışına satılan Türk dizileri arasına girdi. Ortadoğu ve Güney Amerika ülkeleriinde reyting rekorları kırdı.

Türk dizileri

Fatmagül’ün suçu ne?

Çağatay Ulusoy, Hazal Kaya, Ceyda Ateş, Deniz Uğur, Vahide Gördüm, Melih Selçuk, Metin Çekmez, Ahu Sungur gibi Oyuncuların Yer Aldığı, Başka ülkelere satılan Türk dizileri arasına girmiş Adını Feriha Koydum , Ukrayna, Pakistan, İran, Sırbistan, Slovakya, Peru gibi bir ülke ülkeye satıldı ve izlendiği konusunda ülkenin zirveye oturdu.

Unutulmaz-Türk-dizileri

Adını Feriha Koydum

Fransa’nın güneyinde bulunan Cannes kentinde uluslararası uluslararası film festivali Cannes’e bu yıl yine Türk dizileri damgasını vurdu.

Hercai en çok izlenen Türk dizileri arasına girdi! Hercai dizisi hangi ülkelere satıldı?

Akın Akınözü ve Ebru Şahin’in başrollerini paylaştığı dizi Hercai  en çok seyredilen Türk dizileri arasına girdi.  Aynı zamanda sosyal medyada’da kendilerinden bahsettiren #Reymir Hercai, fuarda Bulgaristan, Arnavutluk ve diğer 50 ülkeye satıldı. Hercai dizisi bölüm özetleri, hercai dizisi analizleri, Hercai dizisi hakkında herşeyi Hercai dizisi forumu’muza üye olarak takip edin.

hercai-hangi-ulkelere-satıldı

Farklı konusuyla dikkatlari üzerine çeken, yayınlanan gün reyting rekorları kıran dizi Mucize Doktor en çok satan Türk dizileri arasına girmeyi başardı. 43 fuar ile 43 ülke ile anlaşma sağladı.

mucize-doktor-hangi-ulkelerde-yayinlaniyor

Mucize Doktor

Kanal D dizilerinden olan Çağlar Ertuğrul ve Burcu Özberk’in başrollerini paylaştığı,  sosyal medyada #ayker olarak paylaşım rekorları kıran, Kerem Yiğiter ve Ayşe Özkayalı’nın aşkını anlatan dizi Afili Aşk ‘a 43 ülkeye satıldı  ve çok yaşadıkça dizildi.

Bu yıl Cannes Fuarında Sen Anlat Karadanız 35 ülke,
Kuzgun 34 ülke, Aşk Ağlatır 33 ülke, YasakElma 27 ülke, Her Yerde Sen 25 ülke, Elimi Bırakma 20 ülke, Benim Tatlı Yalanım 18 ülke

Türk dizileri hakkında daha fazla bilgiye ulaşabileceğiniz forumumuz Reyting Tv Forumu ziyaret etmeyi unutmayın.