Ege’ye Avrupa Çocuk Cerrahisi Kongresi’nde 1.’lik ödülü- Güncel Haberler - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Dostlarından Cem Belevi’ye Sürpriz..- Güncel Haberler

e
sv

Ege’ye Avrupa Çocuk Cerrahisi Kongresi’nde 1.’lik ödülü- Güncel Haberler

21 Eylül 2021 13:50

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emre Divarcı’nın Türkiye’de ilk kez başarıyla gerçekleştirdiği çocuklarda izsiz tiroid ameliyatına ilişkin bilimsel sunumu, çocuk cerrahisi alanında dünyanın en prestijli kongresinde 1.’lik ödülü aldı. Ege Üniversitesinin bu alanda lider olduğunu söyleyen Doç. Dr. Divarcı, söz konusu ameliyatların ciddi bir altyapı gereksinimi olduğunu, hastaneye yapılan yatırımlardan dolayı EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’a teşekkür etti.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emre Divarcı geçen yıl mart ayında Türkiye’de bir ilke imza atarak, 17 yaşındaki hastaya izsiz tiroid (İzsiz Tiroidektomi) ameliyatını başarıyla gerçekleştirdi. Çalışmalarıyla ilgili bilimsel bildiri hazırlayıp Atina’da düzenlenen 22. Uluslararası Avrupa Çocuk Cerrahisi Kongresine katıldı. Saygın bilim insanları ve yüzlerce hekimin katıldığı kongrede, çocuklardaki cerrahi sorunlar, hastalık, tanı ve tedavi yöntemleriyle ilgili en güncel gelişmelere ilişkin paylaşımlarda bulunuldu. Doç. Dr. Divarcı’nın hazırlayıp sunduğu izsiz tiroid cerrahisi sunumu, en iyi bilimsel bildiri ödülüne layık görüldü. Geniş bir katılımla düzenlenen ve çocuk cerrahisi alanında dünyadaki en prestijli kongre olarak kabul edilen kongrede 1.’lik ödülü almanın mutluluğunu yaşadığını kaydeden Doç. Dr. Divarcı, “Çalışmamız, yüzlerce bilimsel bildiri arasından birinci oldu. Bilim insanlarından oluşan jüri tarafından seçildi. Bizim bu ameliyatları yapabilmemiz için güçlü ve yeni altyapılara ihtiyacımız var. Elbette çalışmalarımızı bilim camiasına da taşıyoruz. Bu çalışmaları yapabilmemiz için bizlere ihtiyaç duyduğumuz imkanları sağlayan Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak’a ve hastane yönetimimize teşekkür ediyorum” dedi.

“HOCALARIMIZLA GURUR DUYUYORUZ”

Ege Üniversitesinin adının bilim camiasında sıkça anıldığını hatırlatan Rektör Budak, “Hastanemizin neredeyse tüm altyapısını yenileyip tıbbi cihazlarımızı ve teknolojik aletlerimizi güncelledik. Bu durum sunduğumuz sağlık hizmetlerinin kalitesini artırırken hocalarımızın bilimsel çalışmalarına da ciddi katkılar sunuyor. Alanında oldukça saygın bir kongreden ödülle dönen Emre hocamızla ve bilime katkı sunan hocalarımızla gurur duyuyoruz. Maddi ve manevi yanlarında olmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.