En İyi Türkçe Dublaja Sahip Animasyon Filmleri - Reyting TV

Sıradaki içerik:

İBB Şehir Tiyatroları Türk Tiyatrosu’nun değerli sanatçıcı Handan Uran Ertuğrul’u kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor

e
sv

En İyi Türkçe Dublaja Sahip Animasyon Filmleri

817 okunma — 02 Nisan 2021 03:46
avatar

NEŞE NEŞE

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Netflix animasyon filmleri
malatya oto kiralama

Her ne kadar izlediğimiz dizilerin orijinal dilinde olması duyguları daha iyi algılamamızı sağlasa da bazı dublaj çalışmaları bu tezi çürütüyor. Dublaj sanatçılarının son derece başarılı bir performans sergilemesi, olayı izleyicinin aradaki farkı neredeyse anlamayacağı seviyelere getirebiliyor. Bunun en güzel örneklerini de animasyon dizileri ve animasyon filmlerinde görüyoruz. Netflix platformunda yer alan animasyon dizi ve filmlerini izlerken bu usta sanatçıların isimlerini de görme şansı buluyoruz. Bu dizi ve filmlerden birkaç tanesini de şöyle sıralayabiliriz:

Avatar The Last Airbender

İlk bölümü 2005 yılında yayınlanmış olan, o günden beri en iyi animasyon filmleri arasında yer alan ve günümüzde Netflix üzerinden kolayca izleyebileceğimiz Avatar: The Last Airbender, başarılı Türkçe dublajıyla bir övgüyü hakkediyor. Dünyayı Ateş Ulusu’ndan kurtarmak için çabalayan bir hava bükücü keşişin maceralarını izlediğimiz dizinin Türkçe versiyonu son derece başarılı.

Türkçe ismi Avatar: Son Hava Bükücü olan dizi Türk televizyonlarında da yayın şansı buldu. Nickelodeon’da uzun yıllarca binlerce çocuğa ve yetişkine kendini sevdiren dizideki karakterlerin Türkçe dublajı da orijinal dili kadar ilgi çekiçi. Özellikle General Iroh, Katara ve Zuko’yu seslendiren kişiler, işini layıkıyla yerine getirmiş.

Şu an bundan bahsetmek bile diziye baştan başlama ihtiyacını tetikliyor. Böylesine başarılı bir yapımın Türkçe dublajının da kötü olmadığını bilmek seyircileri sevindiriyor.

BoJack Horseman

Netflix animasyon filmleri arasında yer alan ve çıktığı günden beri büyük beğeniler toplayan BoJack Horseman’ın orijinal seslendirme kadrosunda Aaron Paul, Allison Brie ve Will Arnett gibi usta isimler yer alıyor. Yetişkinlere yönelik bir animasyon dizisi ortaya çıkaran ekip, eskiden bir yıldız olan ancak daha sonra popülaritesini kaybetmiş bir oyuncunun hikayesini anlatıyor. Bu evrendeki karakterler hayvan ya da insan olabiliyor. Örneğin, bu oyuncu bir at. Zaten isminden de anlaşılıyor.

Orijinal dilinde, Breaking Bad’deki Jesse karakterinden tanıdığımız Aaron Paul, BoJack Horseman’da Todd isimli bir karakteri seslendiriyor. Bir partiden sonra, başrolümüz BoJack’in kanepesinde uyuyan ve bir daha asla evi terk etmeyen bu karakterin Türkçe dublajı bir harika. Seslendiren kişi böylesine güzel bir performans sergilemiş ve Todd karakterini çok başarılı bir şekilde yansıtmış. Öte yandan, BoJack’in seslendirmesi orijinal dilinde biraz daha kalın olsa da Türkçe’de de hiç fena olmayacak bir seviyede.

Eğer yabancı dili yüzünden BoJack Horseman izlemiyorsanız Türkçe dublajıyla da gönül rahatlığıyla izleyebilirsiniz.

Love, Death & Robots

En iyi Türkçe dublajlı animasyon filmleri arasında Netflix yapımı Love, Death & Robots’da yer alıyor. Hem konsept olarak hem de hikayeleriyle mükemmel bir iş ortaya çıkaran mini dizi, dublaj seçeneğiyle de orijinal dilindeki kadar güzel. Her bölümde farklı bir olay ve hikayenin anlatıldığı bu dizinin bazı bölümleri çizim olduğu belli animasyonlara sahip. Ancak bazı bölümlerde animasyon gerçek hayata o kadar yakın ki çizim mi değil mi anlamıyorsunuz. Ufak bir not, bir bölümde gerçekten animasyon bulunmuyor.

Tabii ki, çizim olduğu belli olsun ya da olmasın, her bölümü ayrı bir güzel Love, Death & Robots’un. Özellikle, bilim kurgu tarzındaki senaryoları ve hikayeleriyle izleyicilere gelecekten bir görüntü sunuyor senaristler. Seslendirmenler de bu hikaye aktarımı konusunda büyük bir role sahip. Üstelik, sadece orijinal dilinde değil Türkçe’de de harikulade bir iş çıkartıyorlar. Gerçekçi animasyonların bulunduğu bölümlerde bu fark biraz daha açık olsa da çoğu bölüm Türkçe dublajıyla izlenebilecek seviyede bizleri bekliyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.