Enerjini Nereye Ve Ne Kadar Veriyorsun? - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Şimdi Bana Kaybolan Yıllarımı Verseler…!

e
sv

Enerjini Nereye Ve Ne Kadar Veriyorsun?

07 Eylül 2021 20:35
avatar

Karyowski

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

enerji

Enerji… hepimiz enerjiden oluşuyoruz. Bir insanı sevip sevmeme nedenimiz bile aslında enerji uyumu. Enerjimiz tuttu diyoruz sevince, açıklayamıyoruz bazen net olarak nedenini ama öyle işte.

Dokunur uyuşursak kimya diyoruz, dokunmadan uyuşursak enerji diyoruz. Enerji aslında fizikte de tüm evreni oluşturan ve devam ettiren güç. enerjinizi neye veya nelere aktardığınız çok önemli. Çünkü neye aktarırsanız o alanda gelişip büyüyorsunuz. Geçmişi düşünür vah vah derseniz depresyonunuzu büyütürsünüz, geleceği düşünüp of of derseniz de anksiyetenizi büyütürsünüz.

Siz iyi mi anda kalın ve verimli, üretken şeylere harcayın enerjinizi. dil öğrenin, spor yapın, kitap okuyun, insanlarla tanışın, hobiler edinin… Her ne yapmak istiyorsanız yapın ve onu da aşkla yapın. Bir arkadaşım ders çalışmaktan sıkıldığı zaman hemen kırtasiyeye saldırırdı. renkli yapışkanlar, kalemler, güzel bir müzik listesi vs. Hemen olayı eğlenceli ve keyifli hale getirdi. Şikayet etme, değiştir!

Bir işte usta veya uzman olduğunuzu o işte verdiğiniz saatten hesaplıyorlar. Örneğin pilotların tamamlaması gereken belli bir uçuş saati limiti var, ya da bir kurs aldığınızda 35 saatlik ders onu ilk kuru veya sınıfı tamamladığınız söylüyorlar. Önemli olan enerjiyi vermek, istikrarlı ve sabırlı olmak, o işte veya alanda saatlerini harcamak. Sonra başarı ve uzmanlık kaçınılmaz gibi. Zeka yetenek şans gibi faktörler de işin tuzu biberi. Başarı tesadüfen gelmez. Sıkı çalışmak ve disiplin her şeyin başıdır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.