Görevden alınan Belediye Başkanlarına Gül ve Davutoğlu’ndan destek - Reyting TV

Sıradaki içerik:

20 Ağustos Salı Reyting sıramalası, Zirve belli!

e
sv

Görevden alınan Belediye Başkanlarına Gül ve Davutoğlu’ndan destek

148 okunma — 21 Ağustos 2019 12:15
avatar

Murat TUNÇ

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

gul-ve-davutoglundan-ayni-dakika-twiti
malatya oto kiralama

Terörle bağlantıları tespit edildiği için Diyarbakır Van ve Mardin Büyükşehir belediye başkanları görevlerinden elçektirilmişti. Terörle bağlantıları tespit edilmeleri üzerine görevden alınan belediye başkanlarına ilk desteği Hdp ve Chp verdi. Buna kimse şaşmazken, Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül‘ün, Görevden alınan ve Belediye başkanlarını aynı dakika savunmaları dikkat çekti.

Gül ve Davutoğlu’nun sosyal medya hesapları aynı merkezden mi yönetiliyor?

Yeni Akit Gazetesi yazarı Ali Karahasanoğlu’nun bu tespiti akıllara soru işareti getirdi. Olay günü Abdullah Gül saat 2.03′ te sosyal medya hesabında ”Daha yeni seçilmiş belediye başkanlarının ”bu şekilde” görevden alınmaları demokrasimiz için doğru olmamıştır.” paylaşımında bulundu.

Ahmet Davutoğlu ise yine aynı saatte 2.03’te ”Kısa süre önce gerçekleşen seçimlerle göreve gelen Mardin, Diyarbakır ve Van belediye başkanlarının idari tasarrufla görevden alınması demokratik sistemin ruhuna aykırıdır. Seçimle gelenlerin seçimle ayrılması milli irade ilkesinin gereğidir” twit’ini paylaştı. Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül’ün bu aynı dakika refleksi ile terörle ilişiği ıspatlanan bu kişileri savunmaları şüphe uyandırdı.

Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu’nun köşe yazısı Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu hesapları, aynı merkezden yönetiliyor!” adlı köşe yazısında ilginç tespitler yapmıştı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.