Hobi Bahçeleri Sağlık getiriyor - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Tarafsız Tartışma Pek Yakında Reyting Tv’de

e
sv

Hobi Bahçeleri Sağlık getiriyor

328 okunma — 13 Eylül 2019 13:22
avatar

Kerime T

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

hobi-bahcelerinde-organik-hayat

Türkiye’de özellikle son dönemde hobi bahçesi sayısı artıyor. Günlük streslerini atmak için alınan hobi bahçeleri, insanların sebze meyve gibi gıda ihtiyaçlarınıda karşılıyor.

hobi-bahcesi-ile-organik-beslenme

Tarım, ağaç, toprak gibi zanaatlardan anlamayan insanlar bile hobi bahçesi satın alıp toprakla haşır neşir olmaya günlük hayat stresinden uzaklaşıp çeşitli meyve ve sebze yetiştirmeye başlıyorlar. İnsan psikolojisine’de iyi gelen bu uğraşıyı meslek edinenler var ülkemizde.

hobi-bahcesi-ile-organik-beslenme

Belediyelerin açtığı kurslara katılıp ağaç, tarım, tavukçuluk, arıcılık vs gibi alanlarda sertifikalarını alan vatandaşlarımız, hobi bahçelerinde organik tarım yapabilmekteler.

hobi-bahcesi-ile-organik-beslenme

Ankara Bağlum’da bulunan bahçesine konuk olduğumuz Ali Tunç ; Hobi bahçesinde Elma, Armut, Ceviz, Ayva, Şeftali, Erik, Böğürtlen, Domates, Salatalık, Biber, Kabak, Çekirdek, Mısır, gibi envai çeşit organik ürün yetiştirdiğini ve amatör arıcılık ve tavukçuluk yaptığını bildirdi.

hobi-bahçelerinde-sebze-yetiştirme
hobi-bahçelerinde-organik-mahsul-yetistirme
hobi-bahçesinde-organik-bal-üretimi
hobi-bahçelerinde-organik-meyve-yetiştirmek

Bu sayede güncel hayatın stresinden kurtulduğunu hemde yetiştirdiği ürünler sayesinde organik beslenip aile bütçesine katkı sağladığını belirten Ali bey Reyting Tv ekibine’de yetiştirdiği organik ürünlerden ikram etti.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.