Sıradaki içerik:

Güler ve ABD’li mevkidaşı Org. Joseph Dunford Güvenli bölge için biraraya geldi

e
sv

İf İstanbul Festivali başladı

avatar

Murat TUNÇ

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

if-istanbul-film-festivali

Bu yazıda neler var?

13-22 Eylül tarihleri arasında gösterimde olacak İf İstanbul bağımsız filmler festivali söylenecek sözü olanları beyaz perdede buluşturmaya başladı.

Festival’de dönemlerinin efsanevi filmlerini seyirciyle buluşuyor. Ağır Roman, Tabutta Rövaşata, Eşkıya, C Blok ve Salkım Hanım’ın Taneleri gibi efsane Türk filmleri ile Türk sinema tarihinin yakın geçmişine bir yolculuğa çıkarıyor izleyiciyi. Yönetmen koltuklarında Derviş Zaim, Mustafa Altıoklar, Yavuz Turgul, Zeki Demirkubuz ve Tomris Giritlioğlu’nun oturduğu filmler, festivalin en ilgi çekici seçkileri arasında yer alıyor.

if İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin yarışma bölümü Keşif, if Ulusal ve Türkiye’den Kısalar kategorilerinden oluşuyor.

Sinemaseverler ilk ya da ikinci filmini gerçekleştirmiş yönetmenlerin yarıştığı Keşif ile farklı coğrafyalarda doğmuş, cesur anlatımları ve biçimsel arayışlarıyla film yaratımında yeni sayfalar açan isimleri keşfediyor.

Bu sene ilk defa açılan if Ulusal kategorisinde, özgün hikayaleri ve denenmeyi bekleyen yeni anlatı biçimleriyle, if İstanbul’un doğduğu coğrafyanın film yaratıcıları yer alıyor.

if klasiklerinden Türkiye’den Kısalar‘da ise Ulusal Kısa Film Yarışması ve Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması olmak üzere iki farklı kategoride film yaratımının en bağımsız biçimi olan kısa filmler yer alıyor.

if İstanbul Bağımsız Filmler Festivali film biletlerine https://www.biletinial.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.


 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.