KALK GİDELİM 104. BÖLÜM ANALİZİ - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Esnafa 25 bin TL krediyi destek zannedenler!

e
sv

KALK GİDELİM 104. BÖLÜM ANALİZİ

1380 okunma — 16 Nisan 2020 19:47
kalk-gidelim-104

EMEKTÂR

Trt 1’in emektar ve yadigar dizisi Kalk Gidelim dalya yaptı. 100 bölümü deviren koca çınar birtakım değişikliklere gitti.  Zaman içinde bu değişikliği daha çok hissedeceğiz. Yahya Samancı yönetmenliğinde yürütülen Kalk Gidelim’de yönetmen koltuğunda artık usta yönetmen Mustafa Şevki Doğan var. Kendisi Baba Ocağı, Dürüye’nin Güğümleri, Güzel Köylü, Meryem gibi dizilerin yönetmeni. Diziye çok iyi geleceğini düşünüyorum. Aynı zamanda senarist değişikliğine de gidildi. Daha doğrusu  yeni bir senarist geldi. Oktay Berber’le birlikte senaryo artık Baykut Badem‘in elinde. O da yine Baba Ocağı, Dürüye’nin  Güğümleri, Güzel Köylü gibi M. Şevki Doğan’ın yönetmenlik yaptığı dizilerin senaristi. Bir kez daha buluşmuş oldular.  Baykut Badem zaten Kalk Gidelim’in ilk bölümlerini yazmıştı. Sonra ayrıldı. Şimdi tekrar görevi aldı.

SEYFETTİN’İN HAYAL KIRIKLIĞI

Seyfettin bu bölümde kendisini aklamak için uğraştı. Ne yazık ki kardeşi de karısı da ona inanmakta epey zorlandı. Bir gençlik hatasıyla bir kadının kalbini kırmış olabileceğine inandılar. Seyfettin iş başa düşünce Veli’den yardım istedi. Sümbül Hanım’ın gözünde de ailesinin gözünde de kendini akladı.  Askerden sonra Seyfettin şehit olan bir arkadaşının mandırasını kurmaya gitmiş. 2 ay ondan yok olmuş ortalıktan. Bu belgelerle ortaya çıkınca Sevda mahçup oldu. Kendini meyve salatası Seyfettin deyimiyle ‘tuttu fırlattı’  🙂 ile affettirmeye çalıştı ama olmadı.  Yedekte yumurtalı ekmek yapıp bıraktı. Onları Mustafa Ali yiyince o kozunu kullanamadı. Seyfettin de ekmekleri kimin yediğini bulmaya çalıştı. Mustafa Ali en sonunda itiraf etti.

ŞAKA MAKA

Meryem denemek için Ercan’a baba olacağıyla ilgili şaka yapmıştı. Şaka gerçek oldu. Meryem gerçekten hamile. Ercan’dan baba olacak mı göreceğiz.  Tepkiler çok tatlıydı. Bence çok güzel bir ebeveyn olacaklar. Ercan özellikle bebek doğunca yanından ayrılmayacak. Şimdiden Meryem’in yanında olduğunu hissediyoruz. Para üzerine başlayan bu evlilik gerçek oldu da bebek bile gelecek.  Meryem bunun şerefine tatlı dağıttı herkese.

Hamile olan Dudu ve Meryem için papaya aramaya giden Ercan, Şakir , Efe ve İnsaf başını belaya soktu ve soyguna karıştı. Onları kurtarmak ta Sefer’e düştü.   Aklandılar fakat içlerindeki korku gitmedi.  Özellikle Şakir bir türlü ikna olmadı. Sonuç olarak Meryem ve Dudu papayalarına kavuştular.

AZMAK

Bölüm sonu oldukça endişe vericiydi.  Ercan  Efe ile boğuşurken Azmak’a düştü. Efe de düştü. Düştü ama o kurtarıldı. Asıl endişe yaratan da Ercan’ın ortaya çıkmamasıydı.  Meryem ve Nurcan en çok telaşlanan kişiler oldu. En son karaya vurduğunu gördük. Bakalım uyanacak mı? Nasıl uyanacak? Hepsini göreceğiz.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.