Kendi İşinin Patronuysan, Patronunla Aran Nasıl? - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Senin Konforun Benim Hakkımdan Üstün Değil

e
sv

Kendi İşinin Patronuysan, Patronunla Aran Nasıl?

122 okunma — 01 Mayıs 2021 14:45
avatar

Karyowski

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kendi İşinin Patronuysan, Patronunla Aran Nasıl?

Pandemi dolayısıyla hepimizin  kendiyle uzunca başbaşa kalacak zamanları oldu. İyi yanlar kötü yanlar travmalar veya keyif veren şeyler. Aslında doğru şekillerde analiz ettiysek fark ettik belki kendimizi, daha iyi tanıdık. Beyhan Budak’ın da bir videosunda bahsettiği gibi kendinizi işyerinizde bir çalışan gibi düşünün. Hepimizin hayatta yapması gereken sorumluluklar var. Peki bunları yaparken ve kendimizi aslında araba gibi düşünüp hep 120 de gitmeye çalışırken motoru yakmıyor muyuz. O yüzden mi bu doğaya kaçmaları  meditasyon veya mum yakmalar…

Çünkü insan vücudu normalde bu kadar hıza ve yoğunluğa alışkın değildi önceki çağlarda… Biz de robotlaşmaya zorlanıyoruz aslında. Çünkü yeni rakiplerimiz artık bilgisayar ve robotlar. Çarli’nin çikolata fabrikasındaki gibi aslında. onun babası gibi gelip de fabrika müdürü bizim yerimize robot alır ve biz de işsiz kalırsak stresi var hepimizde. Otomatik çeviri programları, otomatik pilotlar,… Her neyse, bunlar içinde koştururken acaba çalışanımız yani kendimizi mutlu ve tatmin edebiliyor muyuz yeterince? Yani maaşımıza zam yapıyor muyuz, happy hour yapıyor muyuz, tatillerimiz nasıl, şirket içi etkinliklerimiz ve sosyalleşmelerimiz ne düzeyde, yıllık ikramiyelerimiz nasıl?

Denge önemli ve çalışanınızı memnun etmezseniz o şirket batar. O şirket düşer. Çalışan verimi için mutluluk ve rahatı önemli. Kendinizi ihmal etmeyin.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.