Sıradaki içerik:

Hekimoğlu Dizisi Konusu ve Oyuncu Kadrosu

e
sv

Kim Bu Sakallı Arkadaş

avatar

Hasan KAYA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

TBMM bütçe görüşmeleri devam ediyor. Milletvekilleri, grup başkanvekilleri meclisteki yumuşacık koltuklarında oturmuş, takım elbiselerini giymiş, yedikleri önlerinde yemedikleri arkalarındaki konfor içinde devletin bir yıl içinde yapacağı işlerin omurgası olan bütçe ile ilgili görüşmeler ve değerlendirmeler yapıyorlar. Bizler de; Meclis görüşmeleri TV’den yayınlandığı ve halkında görüşmelere olan ilgisi bilindiği için seçmene selam babındaki konuşmalarını dinliyoruz.

Bunun yanında olmasa iyi olurdu dediğimiz, meclisin manevi şahsiyetine yakışmayan kavgalar, bağrışmalar görüntüler, gösteriler ve eylemler maalesef oluyor.

CHP’li meclisteki kadın milletvekillerinin Şili’deki gösterilerden etkilenerek, bizim ile uzaktan yakından alakası olmayan Şili’deki göstericilerin okuduğu bildiriyi kopya çeken öğrenci gibi kâğıttan bakarak ve meclis sıra kapaklarını döverek okudukları bildiri eylemindeki görüntüler birçok insanımızı üzdü.

Diyarbakır’daki evlat nöbetindeki anneleri, sokaklarda başörtülü oldukları için dövülen kızları görmezden gelip, sınır ötesindeki ve başka bir ülkedeki kadın gösterilerinin bildirileri ve hareketlerini aynen TBMM taşınması, meclis sıra kapaklarının dövülerek yapılmasındaki samimiyetsizlik çok belirgindi. Her nedense bu eylem bana bir zamanlar başörtülü meclise giren Merve Kavakçı’ya yapılan o meşhur eylemi toplum hafızasın da tekrar canlandırdı.

Az evvel ziyaretçi sıralarında yer alan sarıklı cübbeli arkadaş kimdir acaba?

Bütçe görüşmelerinde gözü ve kulağı mecliste ve grubunda olması gereken İyi Parti Milletvekili ve Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan: “Mecliste bütçe görüşmelerinde ziyaretçi yasağı olur. Az evvel ziyaretçi sıralarında yer alan sarıklı cübbeli arkadaş kimdir acaba?” diye dalga geçercesine yaptığı paylaşım, kamuoyunda birçok vatandaşımızın vicdanını sızlattı. Bu paylaşımdan sonrada bazı basın yayın organları bu paylaşıma mal bulmuş gibi sahip çıktılar ve esrarengiz bir olay edası ile okuyucularına duyurdular. Başında başörtüsü olan her kadını ve sakallı her erkeği potansiyel suçlu olarak görme ve gösterme gayretinde olan zihniyetin yalan yanlışta olsa da sahiplenmelerini anlamakta zorlanıyorum. Nasıl bir paranoya halidir ki, her sakallıyı ve başörtülüyü gördüğünde rahatsız oluyor ve aşağılama ihtiyacı duyuluyor.

Meclis ziyaretçi locasına girdiği için rahatsızlık yaratan bu sakallı ve cübbeli arkadaşın! Mardin’de 2016 yılında PKK’lı kalleş teröristler tarafından şehit edilen Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk’ün babası Asım Safitürk olduğu anlaşıldı. Bütçe görüşmelerinde ekonomi görüşülmesi, konuşulması ve öneri getirilmesi gerekirken Milletvekili ve Grup Başkanın şehit babasına kim bu arkadaş diye hitap etmesi yanlış olmuştur.

Bunun yanında birde dam üstünde saksağan misali Anadolu Müslümanlığı adı altında İslam ile tezat bir görüş ile iki kadeh içkinin haram sayılmadığı gibi sözler sarf edildi ki, sormayın gitsin.

Dediğim gibi bütçe görüşmelerinde bütçe ve Türkiye konuşulması gerekirken sakal, bıyık ve iki kadeh alkol gibi sokak ağızı benzeri konuşmalar ile zaman geçirilmesi halkın gözünden kaçmıyor.

CHP’nin Urla Belediye Başkanın Fetö üyeliğinden tutuklanması

CHP’nin Urla Belediye Başkanın Fetö üyeliğinden tutuklanmasından sonra, Sabiha Gökçen havalimanından kalkan bir uçakta başörtülü, elinde Kur’an gözünde gözlük ve yüzü yarı yere kadar peçeli kimliği belirlenemeyen bir kadın “Ben Fetocüyüm” bu uçağı havaya uçuracağım diye eylem yapması ilgimi çekti.

Bu eyleme ait fotoğrafları ilk gördüğümde bende oluşturduğu intiba, eylemi yapan kadının ya deli divane ya da bir figüran olabileceği görüntüsü veriyordu.

Toplum olarak, sakallı ve başörtülü bir insanları gördüğü zaman kırmızı görmüş gibi saldırılmasından ve İslam fobi oluşturmak adına pespaye senaryolar üreten ve oynayan insanlardan gına geldi, bıktık usandık.

Türkiye artık yapay, yalan yanlış düzmece haberlerden gündemlerden sıkıldı. Lütfen artık Türkiye’nin gerçek gündemine dönelim.


 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.