Sıradaki içerik:

FERHAT İLE ŞİRİN YENİ BÖLÜM ANALİZİ

e
sv

KUMPASLARINIZDA BOĞULUN

avatar

Hasan KAYA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bu yazıda neler var?

Siyaset gündemi, Rahmi Turan’ın ortaya attığı, CHP’li birinin Külliyede Reis ile gizlice görüştüğü ve bu isme Cumhurbaşkanı’nın CHP Genel Başkanlığı için destek sözü verdiği ile ilgili ortaya atılan iddia üzerine bir anda değişti ve alabora oldu.

İnanınız ne attıkları yalanlar, nede kurdukları kumpaslar ilgilendiriyor. Sadece midem bulanıyor ve sol yanım çok ama çok acıyor.

Şimdiye kadar bu güruhun o kadar çok çirkin yalanlarına, o kadar çok pis kumpaslarını gördük ve şahit olduk ki, artık kanıksadık.

Kurdukları kumpas ortaya çıktı, yalanları deşifre oldu diye utanacaklarını, yüzlerinin kızaracağını mı zannediyorsunuz? Yanılıyorsunuz. Şayet böyle bir beklenti içinde iseniz, sadece kendi gücünüzü üzersiniz.

“Yavuz hırsız ev sahibini şaşırtır.” Sözü bunlar için söylendiğini unutmayın. İlk duyduğunda, evet doğru, böyle çalışmalar yapıldığını ve bunun için paralar dağıtıldığını biliyoruz açıklaması yapan etkili ve yetkili kişi konu ile ilgili geçen iki gün içinde attığı yalanları kendisi de takip edemez oldu.

“Anlatmaya gerek yok, işte görüyorsunuz.” Diye bir reklam vardı. Ayni tabiri şimdi bugünler için kullanıyorum. CHP’nin bugünlerde devam eden delege seçimleri ve yapılacak genel başkan seçimli kurultayında ki genel başkan adayı çıkacak adayları karalamak için yapıldığı üzerinde herkesin ittifak ettiği bu kumpas deşifre oldu. Şimdi kumpası kuran, ucunda kenarından içinde olanlar, sudan çıkmış ördek gibi çırpınıp bu kumpastan yara bere almadan kurtulmaya çalışıyor.

Türkiye’ de bu ve buna benzer kumpaslar ile Başbakanlar, bakanlar idam edildi. Askeri darbeler için zemin hazırlandı. Partiler kapatıldı. Binlerce insanın canı yandı. Kumpasları deşifre oldu diye vaz mı geçtiler? Yüzleri mi kızardı?

Sivas Madımak; Başbağlar Katliamları bugünkü kumpasları planlayan üst akıl tarından planlandı ve icra edildi. Faili meçhul birçok cinayette bunların eseri olduğuna şüpheniz olmasın.

Daha önceden çok defalar yazdım. Başkanlık seçimlerinin açıklandığı akşam kaos çıkmasını önlediği için Muharrem İnce’nin siyaseten kalemi kırıldı. Bu nedenle İnce’nin Başkanlık ve Genel Başkanlık için yapacağı her hamlesin de önüne engel çıkarılacak ve benzeri kumpaslar kurulacak…

İmamoğlu ‘nun şimdiye kadarki siyasi performansı ile 2023 Başkan adayı olamayacağının anlaşılması üzerine, İnce’nin önce CHP Genel Başkanı, sonrasında da Başkan adayı olacağına dair açıklamaları üzerine yapılan ön kesme operasyonu üst aklın elinde patladı.

Patladı atlamasına da, CHP’nin büyük bir bölümü bunu algılayamıyor. Her şey ayan beyan ortada iken halen bunu Sarayın kumpası olarak görüyor.

Yiyin birbirinizi, kumpaslarınızın ve yalanlarınızın içinde boğulun. Yeter ki, eskiden kurduğunuz, çirkin kumpas ve yalanlarınız ile masum insanlara zarar vermeyin ve uzak durun….


 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.