Kurşun Dizisi Reyting Rekoruyla Başladı. - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Savaşçı yeni sezona yenilenmiş kadrosuyla yeniden merhaba dedi

e
sv

Kurşun Dizisi Reyting Rekoruyla Başladı.

286 okunma — 24 Ekim 2019 12:07

Fox Tv’nin Çarşamba akşamı yayınlanan Kurşun Dizisi, merakla beklenen konusu ve kadrosuyla, ilk bölümüyle, inanılmaz bir giriş yaptı. Dizinin oyuncu kadrosu çok iyi.

Kurşun dizisinin oyuncu kadrosunda kimler var?

Dizinin başrol oyuncusu Engil Altan Düzyatan ( Savcı Orhan), diğer oyuncuları ise, Sarp Akkaya (Aydın Kara), Berrak Tüznataç (Gülce), Burçin Terzioğlu (Gazeteci Aylin), Engin Şenkan (Bünyamin Ayaz), Şebnem Dilliğil (Zehra Atmaca), Cem Kurtoğlu (Fahri Önal), Begüm Akkaya (Tomris Ayaz), Bora Akkaş (Rıfat Ayaz), Seda Akman (Feraye Kargı), Kürşat Anlıaçık (Nuri Kargı) birlikte paylaşıyorlar.

Engin Altan Düzyatan kimdir?

Rol aldığı dizi ve filmlerdeki rollerle adından söz ettiren ve uzun süre rol aldığı ‘Diriliş Ertuğrul’ dizisinden sonra popülaritesi artan Engin Altan Düzyatan , 26.07.1979 tarihinde İzmir’de doğmuştur. 9 Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü bitiren Sanatçı 2001 yılında İstanbul’a gelerek oyunculuk hayatına başlamıştır. Sanatçı aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Teknikleri Master Programını bitirmiştir. Bir Avuç Deniz filmindeki performansı ile 2012 yılında “Los Angeles Movie Awards”da “En İyi Erkek Oyuncu” ödülüne layık görülmüştür.

Kurşun Dizisinin Konusu nedir?

1970’li yıllarda Adaletin peşinde olan, annesi ve kız kardeşine bağlı, yakışıklı, genç bir Savcının hayatla ve yeraltı dünyasıyla verdiği savaşı anlatıyor. Orhan babasının da Savcı olmasından fakat onun ihanet içinde ölmesinden çok etkilenmiştir. Cumhuriyet Savcısı Orhan Atmaca, Filiz Ertan cinayetinin üzerinde çalışmaktadır. Cinayeti işlediğini düşündüğü, Milletvekili Fahri Önal’ın oğlu, Serdar Önal’ı sahibi olduğu gazinoda tutuklar ve gözaltına aldırır. Cinayetin farklı bir kesici aletle yapıldığını anlar ve Babasının evine arama yapmaya gider, aleti orada bulur, fakat Vekil onu ailesiyle tehdit eder, gözdağı vermek için evini kurşunlatır, oda yetmezmiş gibi İstanbul Boğası lakaplı kabadayıdan yardım ister.

Orhan kız kardeşi ve annesiyle onu büyüten, şimdilerde Bünyamin İşkembeyi işleten fakat geçmişi karanlık olan o dönemlerde hayalet Oflu Cellat diye bilinen Bünyamin babanın yanına götürür.

Son Dönem gazetesinde çalışan Leyla, Savcı Orhan hakkında bilgi toplamaya başlar, babasının yeraltı dünyasından rüşvet aldığını ve bu yüzden öldüğünü öğrenir ve her fırsatta Orhan’ın karşısına çıkar. Röportaj yapmak ister, ona karşıda kalbi boş değildir.

Leyla Vekilin yardımcısı Hasan’ı bulur cebinden babasını işaret eden tesbihi bulur, önce Orhan’a sonrada nefret ettiği babasına gider. Babasından Orhan’ı rahat bırakmasını ve onu öldürmemesini ister babası kabul eder ama kardeşinin infaz emrini verir. Orhan davaya girer, Serdar tutuklanır.

İnfazı gerçekleştiren ise Bünyamin babanın oğlu Rıfat’tır. Rıfat Zeynep’i boğarak öldürür. Leyla, Orhan’ın yanına gider ve kardeşinin başına geleni anlatır, eve gittiğinde canından çok sevdiği kardeşini, Zeynep’in yerde boğulmuş olarak gören Orhan’ın dünyası başına yıkılır. Zeynep’in elinde bir anahtarlık bulur ve kardeşine bundan sonrası bende der. Kardeşinin intikamını almak için Vekilin adamı Hasanı bulur ve ormanda asar.

Bu dizi muhteşem başladı, umarım böyle de devam eder. Tüm ekibi şimdiden tebrik ediyor, reytinginiz bol olsun diyoruz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.