Kuruluş Osman 10. Bölüm! - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Ramo’da Reyting vardı

e
sv

Kuruluş Osman 10. Bölüm!

544 okunma — 13 Şubat 2020 01:19
Kuruluş osman

Alişar Bey, Bala Hatun’u, Edebalı’dan istemiş, kızının dengi olmadığı için vermemiştir. Gündüz’e pusu kurup onu yaralayan Alişar Bey, Obaya geçmiş olsun demeye gider, Dündar Bey, bunu yapanın kim olduğunu biliyor musunuz diye sorunca, Alişar benim, Sancak Bey’inin altınlarını çalmak ne demek, bunların hepsi Osman’ın işleri, eğer yarına kadar Osman çaldığı altınların iki katını getirmezse, bu obayı yakar yıkarım der.

KURULUŞ OSMAN 10. BÖLÜMDE REYTİNG VARDI!

Selcan Hatun, Dündar beye eğer Osman yaptıysa bir bildiği vardır der, Dündar bey ise öfkelenerek, Obandan mı, Osman’dan mı vazgeçersin deseler Osman derim diyerek öfkesini kusar.

Alişar Bey, Abdül’ü (Yannis)çağırtır, söyle Osman altınlarımı nereye sakladı diye sorar, Abdül, (Sofyayı) kastederek kâfir karısı var, o sana dost olacak sana yardım edecek diyerek Sofya ya yönlendirir. Efendi Yannıs, Sofya ya haber gönderir, Alişar Bey akşam kalede olacak hazırlanın der.

Osman obaya geldiğinde amcası Dündar, altınlardan ve Alişar’ın söylediklerinden bahseder, Osman ben altınları getireceğim izahat senin icraat benim işim amca diyerek, öfkeyle Otağdan çıkar.

KURULUŞ OSMAN YA DEVLET BAŞA, YA KUZGUN LEŞE…

Edepalı, Akçaya, Alişar Bey Konağını yaptırmak ister, Ahilerle gidin bakalım Alişar Bey, bizlerden neler saklıyor. Akça ve Ahiler giderler konakta Akça göz ucuyla Yannısi görür, Nizamettin fark eder, sıkıştırdığı Akça ve Ahileri öldürür. Oman’ın Kaleye giren çıkanı takip etsin diye gönderdiği Erkut Alp ise kan izlerini görür.

Osman Alpleriyle birlikte Sıddık’a güvenirler, Sıddık onları Kalenin gizli geçidine oradan da hazine odasına götürür, altın sandıklarını tek tek alırlar, Sıddık (Salvador) üç sandığı alır çıkışı kapatır ve kaçar. Alpler Hain olduğunu anlarlar, bu duruma onu affeden Bamsı çok üzülür. Alpler hazine odasından kurtulmaya çalışırken, Osman’da diğer geçitten gider, Alişar ve Sofya’nın konuşmasına şahit olur, Edabalının ve Kayıların ortadan kalkması bizim için önemli diyen Sofya’ ya Alişar, yarın Moğollar gelecek der. Osman geri döner ve son anda hem Alpleri hem de altınları kurtarır.

MOĞOL KOMUTAN BALGAY ( YURDAER OKUR) KURULUŞ OSMAN’DA

Obaya giderler, Alişar da altınları almaya gelmiştir, Dündar Bey’e altınları sorar, Osman gelir, altınların dışarıda Alişar bey der kapıya yönelir, Alişar bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, Osman ise bundan böylede benim olduğum yerde senin hükmün olmayacak diyerek çıkar.

Moğollar yeniden, Türklerin karşısında. Moğol Komutan rolünü Diriliş Ertuğrul’ da çok yakıştırdığımız Yurdaer Okur, tekrar ekranlara geri geldi.

Moğol komutanının Nöker başı Kayı Obasını basar, önlerine çıkan herkesi kılıçtan geçirirler, Dündar Bey ve Gündüz’e Komutan Demiryumruğu Balgay sizi huzuruna bekliyor der, Selcan Hatun karşı çıkmak ister öldürülmekten son anda kurtulur fakat Bohaç Alp’i öldürür, Dündar ve Gündüz zincirlenerek götürülür.

Moğol Komutanı Demir yumruğu Balgay, Nökerleriyle yeni pazara gelirler. Birçok kişiyi kılıçtan geldim. Osman, komutan ne gevelersin dilin ağzında oynaş tutar ne dersin, Komutan Balgay, dışarıdaki Alplerinle sana ölümü vaat ediyorum, ya pusatımla ya cenk ederek öl, ya da Sancak Bey’im ol birlikte geçirirler. Osman ve Alpleri gelir birçok Nökeri öldürürler, Komutan Balgay yanına çağırtır Osman gider, Osman’a senin deden Süleyman Şah, Baban Ertuğrul Gazi şimdide sen, seni öldürmek istesem en iyi Nökerim gider, para vermek istesem Cengiz Hanın hazinesi yetmez, ben seni iyi belledim de der. Cihanı titretelim

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.