Kuruluş Osman 12. Bölümde İhanet Vardı. - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Ramo 7. Bölüm

e
sv

Kuruluş Osman 12. Bölümde İhanet Vardı.

422 okunma — 27 Şubat 2020 01:05
Kuruluş Osman 12. bölüm; Balgay, Selcan Hatun’un getirdiği Kımız’ı zehirlidir diye içmez, Selcan Hatun’a içirmeye çalışır, Selcan yere atar, Balgay boğmaya çalışır, Gündüz müdahale eder.
kurulus-osman-12

Kuruluş Osman 12. bölüm; Balgay, Selcan Hatun’un getirdiği Kımız’ı zehirlidir diye içmez, Selcan Hatun’a içirmeye çalışır, Selcan yere atar, Balgay boğmaya çalışır, Gündüz müdahale eder.

Bamsı kalan Alp’leri toplar, Bala Hatunda yanlarındadır, Balgay, Dündar ve Gündüz Bey, Selcan Hatun ve Alpleri idam edecekken, Bamsı saldırır. Cenk sırasında Osman gelir, Balgay’a, Türkün Obasını temizlemeye geldim diyerek, sana Cengiz Han’ın kudretini vereye getirdim, elimde hiçbir Moğol Komutanının ret edemeyeceği bir hazine var der. O sırada Konya’dan Geyetodan haber verirler, Balgay, Osman’a seni ve Alp’leri Konya’ya istiyor,

Osman, Oda Elimdeki Hazineyi Bilir O Yüzden İster

Osman, Balgay’a, Cengiz Han’ın Yasalarını koruyan hançeri verir, Balgay, idamları durdurun, esirleri tutsak edin der. Osman, Balgay ve Dündar Bey’i Otağ çağırır, bu hançeri nasıl buldun diye sorar, Osman, Cengiz Han’ın kayıp yasalarının elinde olduğunu şartlarımı kabul edersen sana veririm diyerek kozunu kullanır. Osman Alplerimi bırakacaksın, Obamdan aldığın altınları geri vereceksin ve nökerlerinide alıp obamı terk edeceksin der, Balgay, tamam der ama eğer söylediklerin doğru çıkmazsa bütün obayı beşikteki bebeğe kadar yakarım der, Osman, Toyun önünde de yemin edeceksin, deyince Toy toplanır, Osman hazineden bahseder, Balgay söz verir.

 

Osman’ın Alpleri, Selcan Hatun bağlanarak rehin tutulur, Kongar gelir, Konur alp ile kavga ederler sırada Konur, Kongarın boynundaki izi görür ve yıllardır aradığı kardeşi Göktürk olduğunu anlar. Nökerler, Osman’ın, Cengiz Hanın kayıp yasalarını getireceğini söyler, Alpler bunu nasıl yaptığını merak ederler.

Bamsı, Osman’a, bunu nereden buldun diye sorar, Osman söyleyemem sırdır der. Osman Türk Köklerinin yanına gider ve Balgay yemi yuttu, o vakit yürü be Osman Bey, demde senin, devranda senindir, yürü ki, ardın sıra çağlar yürüsün, diyerek uğurlarlar. Osman, Edebalının yanına gider, gayret kuşağını kuşandım ya Allah diyerek emaneti ondan alır.

Osman, Sıddık ( Salvador) ile buluşur, Yannıs ve Sofya’yı ikna ettim, şimdi benden senin hakkında bilgi isterler, Osman git o halde ver diyerek Cengiz Han’ın kayıp yasalarından bahset der.

Salvador, kaleye gider, Yannıse söyler, Osman’ın, Edebalıyı sakladığı yeri biliyorum, artık avucumuzda der.

Sofya obaya Balgayın yanına gelir, Yannısın, Bizans’taki casusları harekete geçirdiğini söyler, çıkışta Osman ile karşılaşır, Sofya’ya bir gün senin de hesabını göreceğim der.

Belgeleri getiren Osman, Balgaya verir şimdi sözünde dur der, Balgay hançerini çeker, Osman eğer sözünde durmazsan, Geyetoya haber veririm diyerek bir kez daha uyarır, Balgay Obadan gider.

Dündar Bey, Osman’a o belgeleri nereden buldun kim sana verdi diye sorar, Osman sır söyleyememder, Dündar Bey bundan sonra isyan istemiyorum, Batur senin yüzünden ölecekti diyerek bağırır, ne diye korkarsın Emmi, o kutlu posttan kalk da o zaman hak eden otursun, Dündar Bey, ben kalkınca kim oturacak, Ertuğrul Gazi Osman der.

Samsa Çavuş, Abdurrahman, Bamsı Bey, hatta Bala Hatun Osman’a bunu nasıl yaptığını sorarlar fakat Osman sır olduğunu söyler, hepsi Osman’a sırtını döner. Samsa Çavuş, aramıza sır girdi madem ben hürriyet yoluna yalnız giderim diyerek obasına gider.

Dündar Bey, Toyu toplar herkes Osman’a öfkelidir, Bamsı ve Abdurrahman Gazide Toyun ve Dündar Beyin tarafını tutarlar ve Osman’a sürgün kararı çıkar.

Selcan hatun çok üzülür Bamsı’ya hesap sorar, Bamsı merak etme sen elim hep Osman’ın üstünde olacak der.

Osman, Alp’leriyle birlikte Samsa Çavuşun obasına gider, Batur, Dündar bey annesine bu obada kalamam, Osman benimde gözümü açtı hakkını helal et anne der ve Osman’ın yanına gider. Zöhre, Dündar Beye söylenir, Dündar benim artık Batur diye bir oğlum yok diyerek, Alp’ine oğlum Bahadıra haber gönderin onu affettim geri gelsin der, Zöhre Osman yetmezmiş gibi şimdide başımıza Bahadırımı bela edeceksin dese de Dündar Bey sana ve Batura güvendiğim güne lanet olsun ki oğlum ile anasını buradan sürgün ettim der.

Osman, Samsa Çavuşun Obasına gider, Samsa obasının beylerine Osman Bey ile yollarımızı ayırdık dediği sırada Osman gelir ve kavga ederler.

 

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.