Sıradaki içerik:

Hekimoğlu Son Bölüm! Cici Patron Herkesi Şaşırttı

e
sv

Kuruluş Osman 13. Bölüm Özeti! Samsa ile Osman’a Oyun

Kuruluş Osman yeni  bölüm özeti; Bu bölümde Zöhre Hatun, Balgayın yanına gelir, oğlunun hayatına karşılık ona Osman ile Edepalıyı vereceğini söyler, Balgay vermezsen ölürsün der.
BCm5T.jpg

Bu yazıda neler var?

Kuruluş Osman yeni  bölüm özeti; Bu bölümde Zöhre Hatun, Balgayın yanına gelir, oğlunun hayatına karşılık ona Osman ile Edepalıyı vereceğini söyler, Balgay vermezsen ölürsün der.

Obadan gelen Erkut Alp, Osman’a, Balgay’ın, Moğol Komutanları çağırdığını, onlara şölen vereceğini pazarda zorla esnaftan erzak topladığını söyler. Osman o zaman erzakla birlikte bizi de taşırlar der.

Kuruluş Osman 13. Bölümde Neler oldu?

Balgay, Dündar Bey’i çağırtır, Dündar Bey’e sadakatinin karşılığında seni Sancak ve Kayı Obasına Bey yapıyorum der. Sancak Beyliğinin, Sancağını ve bir sandık altını verir.

Osman ve Alpler, pazara giderler, Moğolların yüklenen at arabasını gasp edip Nökerlerin kıyafetlerini giyerek, Balgay’ın obasına giderler, obanın içine girdiklerinde Dündar Beyi çıkarken görürler.

Bamsı Bey, Samsanın obasına yanına gelir, Samsaya, Osman ile aranızda ne geçti ki diye sorar. Samsa, Osman artık gözümden de gönlümden de düştü, sırrını neden bizimle paylaşmaz, Bamsı sen ne dersin, Ertuğrul Bey de bizden sırlarını saklardı ama biz hiç gönül koymazdık der. Bamsı, Osman’a karşı gönlündeki şeytanı çıkar, yoksa bu otağı başına yıkarım der.

Obada, Zöhre Hatun, Selcan Hatuna pişman olduğunu oğlunu da, Osman’ı da çok merak ediyorum, Batura bir şeyler hazırladım ben yerini bilmem sen ona verirsin der.

Kuruluş Osman yeni bölüm özeti; Dündar Bey Obaya Sancak Beyliğinin simgesi Sancak ile gelir, Kayılara sizlere bir gurur daha kazandırdım, bundan sonra hem Sancak hem de Obanın beyiyim der. Obanın beylerini otağa toplar, beyliğinin hediyesi kese kese altınları Beylere dağıtır, Bamsı ve Abdurrahman almazlar.

Osman, Nöker kılığında Balgayın Obasındadır, Balgayın misafirleri, Moğol Komutanlar gelir, bu arada Osman, Balgaya çadırına girer ve Cengiz Hanın Yasalarını alır ve Obadan ayrılırlar. Balgay Komutanların önünde sandığı açar ve boş olduğunu görür, bunu yapan Osman’dan başkası olamaz, Osman senin etini kemiklerinden ayıracağım diye yemin eder.

Allah El Emin Olanlarla Birliktedir, Ya İstaklal Ya Şehadet

Osman Sandığı Edebalı’nın yanına getirir ve onun eşsiz nasihatların dan da alır, Edebalı, unutma Osman Allah el emir olanlarla birliktedir.

Dündar Bey, Otağda ki Ertuğrul Bey’e ait olan taht ve diğer emanetleri kaldırtır, kendi otağına taşıtır. Selcan Hatun bu duruma çok üzülür.

Selcan ile Bala Hatun Osman hakkında konuşmak için buluşur, Zöhre, Cerkutaya haber gönderir ve buluşma yerini söyler, oda onları takip eder. Selcan ile Bala Hatun ayrılırlar, Cerkutay, Balayı takip eder, Bala takip edildiğini anlarda atından iner ve yaya olarak kaçarken önü Cerkutay ve Nökerler tarafından kesilir, onlarla cenk ederken karnından hançerlenir.

Balgay, Kongar’a bir adamını Samsaya gönder, biraz gururuyla oynasın Osman’a hırslansın der, öylede olur Samsanın yanına Moğol komutan gelir, Balgayın onu obasında beklediğini söyler. Samsa gelmezsem ne olur deyince Moğol, kelleni bütün obalarda gezdirir deyince, Samsa onları öldürür. Samsa, cümle obalara haber salın, Samsa Bey hürriyet ataşını yakmıştır der.

Salvador yanlarına gelir, Bamsı üstüne saldırır biraz hırpalar, Osman gelir onları durdurur, kusura bakma Sıddık daha onlara ihanet etmediğini söylemedim der. Sıddık, Bamsının elini öper ve Osman’a Sofya, Balgaya seni vermeyi teklif edecek der. Osman sandığı alır ben bunu teslim edip geleceğim der, buluşma yerinde sandığa baktığında boş olduğunu görür, geri döner Alpler ne oldu diye sorar Osman ihanet der, Baturun yaptığını anlar ve obaya gider.

Kuruluş Osman Reytingleri nasıl oldu?

Batur, Osman’a baştan beri yalan söylemiş ihanet etmiştir, obaya babasının yanına gelir, babasına vazifemi hakkıyla yerine getirdim beybaba der ve emanetleri babasına verir.

Osman obaya gelir, Batur merdivenlerde onu bekler, kılıcını çekecekken, önce omzundan sonrada bacağından ok ile yaralanır.

Muhteşem bir bölümdü, reytingin çok olduğu, heyecanın dorukta olduğu bir bölüm izledik


ResimLink - Resim Yükle
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.