Sıradaki içerik:

10 Mart Salı Reyting sonuçları

e
sv

Kuruluş Osman! Yayınlanan son bölümünde neler yaşandı?

BCm5T.jpg

Kuruluş Osman 14. Bölümde yine heyecan vardı. Geçen bölümde Osman, Baturun ihanetini öğrenmiş obaya gitmişti. Baturla hesaplaşacağını sanırken okçular hem omzundan hem ayağından yaralar. Osman, Dündar Bey ant olsun ki ölümün benim elimden olacak der. Balgay da obadadır, Osman’a ne o benim olanın peşine mi düştün diyerek Cengiz Han’ın Ysalarını gösterir. Osman, Dündar Bey’e, babamın otağını başına yıkacağım, Kurtlar kurtlarla, Çakallar çakallarla, Çakalların hükmü, Kurtlar ayağa kalkana kadardır diyerek ayağı kalkar, ölümün benim elimden olacak emmi diyerek bağırır.

Kuruluş Osman’da Kozlar Paylaşılıyor.

Balgay bu oba artık Cengiz Hanın töresine tabidir Osman Bey der ve kılıçlar çekilir. Tam o sırada Geyatu’nun Yaveri Komutan Köni  Nökerleriyle gelir, Balgay diz çöker ve Cengiz Han’ın Yasalarını almaya geldim der. Emanetleri alır, Balgaya Osman, Geyatu’nun esiridir, onu Konya’ya götüreceğim, Geyatu, emanetleri Osman nasıl ele geçirdi kendisi sormak istiyor diyerek, Osman’ı kafesli arabaya koydurur. Bamsı gelir, kavga eder gibi yapıp Osman’a hançer verir.

Kuruluş Osman Elif ana

Yolda Osman, hançerle kilidi kırar, emanetleri alıp kaçar, Balgay, gerçekler ortaya çıkmasın diye Kongar’ı Nökerlerle oraya gönderir, Kongar, Köni ve Nökerleri öldürür fakat Osman ellerinden kaçar.

Bu arada Bala hatun yaralıdır, Cerkutay, Nökerleriyle obaya göndermek ister ama Bala kurtulmayı başarır, baygın haldeyken Elif Ana bulur ve mağarasına götürür.

Kuruluş Osman 15 bölüm full izle tek parça için Atv’nin internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bamsı obada Batur ve Dündar beye kızar, Dündar Köni buraya nasıl geldi, ben Konya’da ki Valiye haber uçurdum yani iti ite kırdıracağım, hem bana söz verdiler Osman ’ada bir şey yapmayacaklar der. Bamsı sen Moğol’a nasıl güvenirsin diyerek obadan Abdurrahman ile ayrılırlar.

Bamsı ve Abdurrahman diğer Alplerle buluşur, Osman’ın kaçtığını anlar onu aramaya başlarlar. Edebalıya giderler oda Balanın da kaybolduğunu söyler hep birlikte aramaya devam ederler. Osman yaralı haliyle daha fazla dayanamaz ve tam düşmüşken, atı Alaca gelir onu Bala Hatunun olduğu mağaraya götürür, ikisinin de yaralarını Elif Ana iyileştirir. Elif Ana, Bala Hatuna yarasının kötü yerde olduğunu rahminin parçalandığını söyler. Osman, Elif Anaya Bala sana emanettir, onu babasına götüresin der.

Balgay, Cangutaydan Bala Hatunun, Kongar’dan da Osman’ın kaçtığını öğrenir öfkeden deliye döner. Zöhre hatunu çağırtır, Komutan Köni’ye kim haber verdi deyince Dündar demez, Gündüz der.

Yannis ve Sofya, Osman’ı, Samsanın üzerinden yakalamak için plan yaparlar, Samsanın Alpleriyle Şahin Tepesinde olduğunu öğrenir, Salvador duyar, Osman’ın yerini bulamadığını ama Edebalının yerini bildiğini söyler, Sofya Balgayın yanına gider, Edebalıyı ben Osman’ıda sen alacaksın der. Salvador durumu Osman’a anlatır.

Samsanın, baş Alp’i Çetin Alp yanına gelir müsaade et seninle cenk edip şehadet şerbetini içeyim der. Samsa merak etme şehitler tepesi doludur, evvel Allah boşta kalmaz, lakin alemde şer bitmez, Türklerde Er bitmez diyerek sarılır. Kongar, Nökerleriyle baskına gelir, Samsa ve Çetin Alp’te yaralanır Osman Alpleriyle yetişir, Kongar’ı rehin alır, Konur sen benim kardeşim sendeki işaretin aynısı bende de var, Göktuğ anamızı babamızı Moğollar öldürdü der, Kongar abi diyerek numaradan sarılır.

Gündüz, Konya’dan gelir, emmisiyle kavga eder, Dündar otağdan kovar, Gündüz’de Ayşe hatuna bir daha o otağa girmeyeceksin der. Osman’dan haber alamayınca iki Alp’iyle yola çıkar fakat Cangutay saldırır ve Gündüzü esir eder.

Sofya, Salvador ve askerleriyle Edebalıya saldırırlar fakat Osman’ın tuzağından kaçamazlar, Osman, Sofya’ya ya okkalı bir Osmanlı tokat atar, yanına Kongar’ıda koyar, Osman cümle aleme haber salın Osman’ın cengi başlamıştır der.

Kuruluş Osman nerede çekiliyor?

Atv’nin sevilen dizilerinden Kuruluş Osman‘ın çekimleri Beykoz’a bağlı Riva’da gerçekleştiriliyor. Dizide kullanılan atlar için de arazinin bir bölümü ayrılmış. Burada eğitmenler eşliğinde atlar doğal ortamlarına uygun olarak yetiştiriliyor


ResimLink - Resim Yükle
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.