Kuruluş Osman 17. yeni bölüm, Osman bey ile Balgay anlaşır! - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Antalya su arıtma sistemlerinde kullanılan cihaz ve ekipmanlar

e
sv

Kuruluş Osman 17. yeni bölüm, Osman bey ile Balgay anlaşır!

02 Nisan 2020 01:01
kurulus-osman-17-bolum

Kuruluş Osman 17. yeni bölüm ! Alişar Bey, askerleriyle Kayı Obasına gelir, Gündüz ile Bamsı yerlerinden kalkmazlar, Alişar Bey Beylik Postuna oturmak istediği sırada Bamsı, Moğol’a itlik yapanlar bu posta oturamaz diyerek izin vermez. Alişar Bey, Geyhato benden Osman’ı ve Cengiz Han’ın Yasalarını istedi, Osman’ı Konya ya götürmem gerekiyor, Balgay’ın yaptıklarından da hiç hoşnut değil, ortak düşmanımız Balgay gelin birlikte onu öldürelim, ben sizinle anlaşma yapmak istiyorum der.

Kuruluş Osman yeni bölüm !

Bamsı ile Gündüz, Alişar’ın geleceğini tahmin etmiş planlarını ona göre hazırlamışlardı. Gündüz, Alişar Bey’e diyelim ki teklifini kabul ettik, Sancak Beyliğine tabi olduk karşılığı ne olacak diye sorar.

Alişar Bey, Kayı Obası dilediğini alacak, Osman’a hiçbir şey olmayacak der. Gündüz bizim Geyhato ile bir sorunumuz yok ona vergimizi vermeye devam ederiz deyince Bamsı öfkelenir, bunlara beyler bir araya gelerek karar verirler der ve gider.

Bamsının yanına Dumrul Alp gelir, Abdurrahman’ın ve Kılıç Alpin yaralandığını, Erkut Alpin şehit olduğunu söyler. Bamsı herkes Abdurrahman’ın öldüğünü zannetsin onu obanın dışında iyi edeceğiz der ve yanına giderler. Gündüz Bey de yanlarına gelir, Alişar Bey’i nasıl kandırdık derler.

Osman, Aksakallıların dediğini yapmak için Boran Alp ile buluşur ona Konstantinopolis’in Prensesi Adelfa ile Moğol’un Valisi Geyhato evlenmek ister. Eğer evlenirlerse Moğol ve Haçlı ittifakı demek, Prenses ise evlenmek istemiyormuş onu Geyhato’nun casuslarının elinden alacağız der.

KURULUŞ OSMAN YENİ BÖLÜM İZLE!

Kuruluş Osman 17. yeni bölüm! Prensesin gideceği güzergâha giderler, askerleri öldürüp prensesi alırlar, âmâ son anda kız ben prenses değilim, der askerlerden biri hançer atar, prenses Engüri yolundan gidecek der ve ölür. Osman ile Boran oraya giderler, prensesi alırlar, Kongar ve Nökerlerin gelişini gören Osman, Borana, Prensesi al ve obaya gidin der.

Kongar, Osman’ı Balgaya getirir, Balgay Osman’a Geyhato, Sancak Bey’i olarak Alişar’ı görevlendirdi, bugün akşam büyük bir ordu geliyor, Dündar Bey’in yaşadığını biliyorum Alişar’ın evinde, Batur’u öldürende Alişarın ta kendisi der. Alişar, Bamsı, Samsa ve Gündüzü öldürecek ve Beylik Postuna Dündar oturacak, ya benimle ol Alişar’ı alt edelim ya da Obana git öl der.

Kuruluş Osman 17. yeni bölümde Balgay ile anlaşır!

Osman tamam anlaştık Balgay, ittifakımız hayırlı olsun der.

Alişar der, Zöhre Hatun ve Aygül’ü Konağına götürür, Baturun da cenazesini alırlar, Zöhre ve Aygül babalarının yaşadığını öğrenirler. Dündar oğlunu öldürenin Osman olduğunu düşünür ve oğlunu toprağa verdikten sonra Osman’ı öldürme yeminleri eder. Aygül annesine babama ne zaman Moğol’la iş tuttuğunu söyleyeceksin söyle yoksa ben söyleyeceğim der. Alişar duyar, Aygül’e annenle konuştuklarını duydum babana söyleme bekle der ve Aygül’e mücevher hediye eder.

Alişar Zorbayı obaya gönderir, Gündüz Bey’e, Alişar bey akşam Konağa bekliyor der, Gündüz tamam gelirim diyerek gönderir ve Bamsı ile plan kurarlar.

Bakalım haftaya, Alişar Osman’ı bulabilecek mi?

Abdurrahman Gazi yaşayacak mı?

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.