Kuruluş Osman - Reyting TV

Sıradaki içerik:

KAŞ YAPAYIM DERKEN GÖZ ÇIKARMAK

e
sv

Kuruluş Osman

07 Mayıs 2020 00:56

Kuruluş Osman’ın 19. Bölümünde, Osman, Aygül’ün İhanetine mi Uğruyor?

Kuruluş Osman’da Ömrünü Milletlerine Adayanlar, Cellatlarından Çok Yaşarlar.

Osman, Dündar Bey’e otağın önünde karşı çıkmış, Aygül’ü Alişar beye yar etmem diye bağırmıştı. Osman abisi Gündüz ve Bamsı Alp ile önceden konuşmuş Dündar Bey’i otağın önünden almaya kalkarsak kan dökülür o yüzden Aygül’ün üstünden oyunu oynayacağız, onlara Alişar’ın gerçek yüzünü göstereceğiz der.

Kongar ile Konur Alp konuşurlar, Konur Alp, Balgay’ın Konuru köle pazarından aldığına dair belgeyi verir ve Kongar çok etkilenir. Göktuğ olduğunu hatırlar, abisine sarılır ve Kelime-i şehadet getirerek tekrar gözyaşlarıyla Müslüman olur. Bundan böyle sizinleyim der.

Selcan ile Bala Hatun otağda olanları Burçin’den öğrenirler, Bala, Osman ile Aygül’ü öğrenir, atına biner ve obadan ayrılır.

Abdurrahman Gazi iyileşmiştir. Osman, Boran Alp ile birlikte onun yanına gider. Abdurrahman onun yaralayanın Alişar olduğunu anlatır. Osman, Batur ve Zorbayı Alişar’ın öldürdüğünden artık emindir kanıtlamak için plan yapar. Abdurrahman ve Kılıç Alp’i Alişar’ın konağını gözetlemek için gönderir.

Konur ve Kongar, Osman’ın yanına gelirler, Konur, Kongar’ın yeniden Müslüman olduğunu ve Göktuğ olduğunu hatırladığını söyle. Kongar, Osman’dan helallik ister Osman affeder ve onları Alişar’ın Konağına gönderir, gidin ve prenses Adelfayı oradan çıkartın der.

Osman, Dündar bey ve Aygül’ün çeyiz kervanını basar, onları bağlar. Osman amcasına Abdurrahman’ın ve Kılıç Alpin yaşadığını onu Alişar beyin kaçırdığının her şeyi bildiğini söyler. Baturun katiliyle iş tutarsın bunu sana kanıtlayacağım seni Alişar ile yüzleştireceğim der.

Osman Aygül ile konuşur, ben Batur’u öldürmek isteseydim otağın önünde öldürürdüm ama ben yapmadım, sen benim bacımsın ben Bala hatunu severim, ben seninle evlenmedim diye bana kin besleme Alişar seni kullanmak ister ben buna engel olmak isterim der. Aygül benden ne istiyorsun diye sorar, Osman emmimi hakikatle yüzleştireceğim, gaflet uykusundan uyandıracağım, sen hakikatle yüzleşmeye varmışın der, Aygül varım diyerek kabul eder.

Osman’ın planı işlemeye başlar, Alişar’a çeyiz arabasına baskın olduğu haberi gelir, Moğol Komutan Böke ile birlikte Dündar Bey’i aramaya giderler.

Kongar ve Konur Moğol kılığında Konağa gelirler, Askerleri öldürüp prenses Adelfayı götürürler. Alişar ormanda Dündar beyi arar bulduğu izlere dayanarak Obaya gider. Komutan Böke ve Bahadır ormanda aramaya devam ederler. Alişar obaya gider, Osman’ı sorar Bamsı ve Gündüz olmadığını söyler, Dündar beyi neden aramıyorsunuz diye çıkışır, Gündüz Alplerle şimdi bizde arayacağız der.

Osman, Aygül ve Dündar Bey’i alır, Zöhre hatunu ormanda bırakır. Aygül konağa Alişar Bey’in yanına gider.

Alişar, Böke ve Bahadır ile birlikte Dündar beyi ararlar konaktan baskın haberi gelir, prensesin kaçırıldığını Kongar’ın kayı Alpleriyle kaçırdıkları bilgisi verilir. Alişar Konağa gider, askerlerini öldürülmüş olarak görür, Aygül gelir, Alişar Bey’e Osman’ın dediklerinin tam tersini söyleyerek bir kez daha ihanet eder. Alişar, Osman’ın onu beklediği yere askerleriyle gider, Osman ve Boran Alp baskın yer, yakalanırlar ve Aygül, Osman’a ihanet etmiştir.

Alişar, Osman’a seni Geyatu’nun önüne atacağım der. Osman ömrünü milletlerine adayanlar, cellatlarından çok yaşarlar diyerek bağırır ve kılıcını bırakır.

Bala Hatun, babası Edebali’nin yanına gelir. Edebali, yeni kuracakları tekkenin hazırlıklarını yapar ve bu tekke yeni bir dirilişin ilk adım yeri olacak der.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.