Kuruluş Osman 20. Bölüm - Reyting TV

Sıradaki içerik:

ÇOK GÜZEL HAREKETLER 2 46. BÖLÜM

e
sv

Kuruluş Osman 20. Bölüm

14 Mayıs 2020 01:02

Kuruluş Osman 20. Bölümde, Osman Ölecek mi?

Gündüz ve Bamsıyı, Alişar’ın Konağında Ne Bekliyor?

Osman, Boran Alp ile birlikte Aygül’e söyledikleri buluşma yerine gelir. Aygül’ün kendine yardım edeceğini düşünen Osman bir kez daha sırtından vurulmuştur. Alişar, Osman’ın yanına askerleriyle kalabalık gelir ve tuzağa düşürür. Bahadır, babasının yanındadır. Komutan Böke, Osman’ı Geyatoya götüreceğim deyince Dündar Bey bu bizim meselemiz Osman’ı ben alacağım desede Böke, Osman’ı alır ve Konya’ya Geyato’ya götürmek için yola çıkar.

Alişar, konağına gelir ve nikâh hazırlıkları başlar. Dündar, Zöhre hatunu alır ve başındaki Kılıç Alp’i öldürür. Konağa gideler, Aygül ile Alişar’ın nikâhları kıyılır.

Kongar konağın önünde Alişar’ın askerini yakalar Osman’ın yerini sorar tam o sırada Gerkutay gelir, asker Osman’ı, Böke’nin Konya’ya götürdüğünü öğrenirler ve Komutan Balgay’ın yanına giderler ve ona anlatırlar. Balgay, Osman’ın peşindedir çünkü Cengiz Hanın yasaları sahte çıkmıştır, Geyato Balgay için ölüm emri vermiştir o yüzden Osman’dan gerçek yasaları almak zorundadır.

Balgay, Kongar ve Gerkutay, Komutan Böke’nin peşinden giderler ve onları yakalarlar. Böke, Balgaydan af diler, Balgay kabul eder. Balgay, Osman’ı konuşturmak için onu ağaca asar ve ayaklarının altına Boran Alp’i koyarlar. Boran Alp’i her çektiklerinde nefessiz kalan Osman’ı konuşturmaya çalışır. Sonunda Osman tamam konuşacağım der.

Konur Alp, Kılıç Alpin cesedini bulur, obaya gelir Gündüz Bey’e ve Bamsıya söyler, onlarda Osman’ı aramaya giderler. Bahadır onları beklemektedir, Alpleri ile saldırır fakat üstesinden gelemez ve kaçar, Bamsı peşinden gider, yumruklaşırlar tam o sırada Burçin, Bamsıya iki ok atar ve yaralar. Bamsı onu yaralayanın kızım dediği Burçin olduğunu görür ve yıkılır. Gündüz Alpleriyle yetişir ama Bahadır ile Burçin kaçarlar.

Bahadırın görüştüğü beyler obaya gelirler onları Abdurrahman karşılar ve geldiklerine pişman eder, Beyleri kafesli çadıra attırır.

Bahadır konağa gelir, bütün planımız bozuldu mahvolduk der, Dündar Bey kalp kriz geçirir ama kendini toparlar. Alişar hazırlanın yeter gayrı Obaya baskına gideceğiz kökünden halledeceğiz der.

Bamsının durumu iyidir, Gündüz Bey obada savaş durumuna geçilsin der, Bamsı ve tüm Alpleri alarak Alişar’ın konağına baskına giderler.

Selcan Hatun, Edebalının yanına gider, Balâ Hatun da oradadır, babasının eline su dökeceği sırada Selcan Hatun ben dökeyim Bala, Şeyhime hizmet rabbime hizmettir der, obada olanları anlatır.

Osman, Balgay’a, Kongar’ı esir pazarından nasıl aldığını söyler, Balgay sen bunu nereden biliyorsun senin arkanda kim var diye sorar? Osman Bizans İmparatoru ve Casusları benim tek ittifakım onlar var diyerek, Kongar’ın gizlice kemerine koyduğu Kongar’a ait belgeyi Balgay’a verir, Boranı gönder sana Yasaları getirsin der. Balgay onu Kongar ile birlikte gönderir.

Balgayın elinden Kongar’ın verdiği bıçakla gizlice iplerini keserek kurtulan Osman, kaçarken sırtından ok ile vurulur, atın üstünde daha fazla kalamayan Osman yere düşer ve iki kişi yanına gelir.

Bakalım Osman Kurtulabilecek mi?

Osman’ı Kimler Kurtaracak?

Gündüz ve Bamsı, Alişar ve Dündar’ı Öldürecekler mi?

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.