Kuruş Osman 22. Bölüm Kutlu Bir Rüya - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Kuruluş Osman 20. Bölüm

e
sv

Kuruş Osman 22. Bölüm Kutlu Bir Rüya

814 okunma — 21 Mayıs 2020 00:45
kurulus-osman-sofya

Kuruş Osman 22. Bölüm

Geçen bölüm Osman gizemli iki kişi yanına gelmişti. Bu bölümde Osman’ı, Edebalı’nın iki dervişi bulmuştur. Tekke inşaatına dört elle sarılan Edebalı’ nın yanına Osman’ı getirirler, orada olan Selcan hatun ile Bala da vardır, Edebalı, Osman’ı sırtına saplanan oku çıkartıp yarasını dağlar. Gündüz Bey, Bamsı, Abdurrahman ve Alpler ise Alişar’ın konağına baskına gelirler, kılıçlar çekilir tam o sırada Aygül başındaki yamşağını yere atar ve ne yapıyorsunuz kardeş kanı mı dökeceksiniz diyerek onları durdurur. Alişar, Gündüz Bey’e o halde yarın Söğüt te Han’da buluşup konuşalım der.

Kongar ile Göktuğ Osman’ı izlerini takip ederek, Edebalı’nın yerine gelirler.

Başındaki yamşağı attığı için çok öfkelenen Alişar, Aygül’ e tokat atar. Komutan Balgay ile Böke, Geyatonun gönderdiği Birliği bulup kılıçtan geçirirler.

Edebalı, Zülfikar Dervişi Kayı Obasına gönderir, Gündüz Bey ve Bamsı ya, Osman hakkında bilgi verirler.

Edebalı dervişlerle birlikte Osman için zikir eda ederler, bu sırada Osman uyanır Kuranıkerim in önünde yattığını farkeder zorlada olsa kalkar ve Kuranıkerim in asılı olduğu direğe dayanır orada kendinden geçer ve kutlu bir rüya görür. Edabalı, Osman’ı yanına gelir ve onu ağlarken görür hayrolsun oğul der, Osman rüyasında Edebalı’nın göğsünden çıkan hilalin kendi göğsüne girdiğini sonra da onun ulu ve uçsuz bucaksız bir ağaç olduğunu anlatır. Edebalı, Osman’ a, Ertuğrul Gazi oğlu Kara Osman sen rüyanda bana gelmişsin Osman gayrı birlik vaktidir, gayrı rızam vardır Bala Hatun helalindir, bu ilahi bir işarettir, sizin nesliniz Hakanlık, Padişahlık lütfet iştir der.

Osman’ı Alpler yanına gelirler, Butçin’in, Bamsıyı yaralandığını ve Söğütte buluşacaklarını anlatırlar ve Osman planını devreye sokar, Boran Alpi obaya gönderir yolda tuzak olabileceğini başka yoldan gitmelerini söylemesini ister. Göktuğ(konga) ile Çetini Balgay’a gönderir, yerlerini bulurlar Çetin geri dönüp Osman’a yerlerini söyler. Söğüt’e giden Gündüz ve Bamsı beye tuzak kuran Alişar, Melik ve askerleri gönderir Osman hepsini kılıçtan geçirir. Söğütte ölüm haberi bekleyen Alişar, Bamsı ve Gündüzü görünce şaşırır. Gündüz bizim obamıza karışma Dündar Beyi bize ver der Alişar kabul etmez siz Geyato gelince ona hesap verirsiniz der, Gündüz sen sırtını Geyatoya biz Allah’a dayarız der, anlaşamaz ayrılırlar. Melik’i merak eden Alişar ve Dündar ormana giderler Melik ve diğerlerinin cesetlerini bulurlar, Dündar beyin alpi Baturun öldüğü gün Osman’ın yerini söyleyenin Melik olduğunu Dündar beye söyler, Dündar Alişar ın yalan söylediğini anlar.

Osman, Balgayın karagahını basar, Kongar’ı kullanarak konuşmak ve anlaşmak istiyorum der, Osman ben sana Geyatoya sen de bana Alişar ı vereceksin der ve anlaşırlar.

Gündüz, Bamsı, Abdurrahman, Selcan Hatun Alpler ve dervişlerin önünde Osman ile Bala Hatunun nikahları kıyılır ve Osman en büyük muradına erer.

Nikahtan sonra Geyatoyu almak için yola çıkarlar.

Bölüm yaz yaz bitmez gerçekten heyecanlı ve güzeldi bakalım haftaya neler olacak. Dündar Bey, Alişar’ın gerçek yüzünü görebilecek mi?

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.