Kuruluş Osman 4. Bölümde İntikam Vardı. - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Bir Zamanlar Çukurova Dizisi Oyuncuları, Konusu, Günü ve Saati

e
sv

Kuruluş Osman 4. Bölümde İntikam Vardı.

419 okunma — 12 Aralık 2019 17:38
kurulus-osman-yeni-bolum

Kuruluş Osman 3.bölümde Osman amcası Dündar Bey, kardeşi Gündüz ve kuzeni Baturun Teoglesi kaleye teslim ettiklerini öğrenmiş, Batur’u hançerlemişti.

Kuruluş Osman Yeni Bölümünde Neler Oldu?

Gündüz Bey kardeşi Osman’ın Batur’u hançerlediğini öğrenir ve yanına gider, Osman’a kızar, Osman sende bu ihanete ortak oldun sana da bunun hesabını soracağım der. Zöhre Hatun Osman’a oğlumun kanını döktün diyerek hançer çeker, Gündüz Bey tutar, Zöhre Hatun bunun hesabını vereceksin der. Gündüz Bey, Osman’ı kafesli çadıra kapatır.

Dündar Bey, oğlunu öğrenir ve Osman’a çok öfkelenir. Mezarda oğlunu ziyarete giden Bamsı’ya da haber gider, bir hışımla obaya gelir gündüz beye bağırarak Osman’ı size yedirmem der.

Yeni Pazardaki baskın haberi Kayı Obasına gelir, kafesli çadırda Osman ile konuşan Gündüz Bey’de öğrenir, Osman benimde Yeni Pazara gitmem lazım çıkartın beni diyerek bağırır. Gündüz ve Dündar Bey Yeni Pazar’a giderler.

Sancak Beyi Alişar, Pazar yerinde olanlar karşısında çok öfkelidir, Gündüz Bey’de Alişar ile karşılaşır, bunu kim yapmış olabilir diye düşünürlerken Sofya’dan şüphelenirler. Alişar bey ben kaleye Sofya ile konuşmaya gideceğim der o sırada Gonca hatun yaralı bir şekilde yanlarına gelir, Dündar bey onu tedavi için Obaya gönderir.

Bamsı Alplerle birlikte Osman’ı kaçırır, yolda Tursun bey önlerini keser ve Bala Hatunun kaçırıldığını söyler, orada bir plan yapar, Tursun beyi kaleye gönderir seni tanıyacaklar ve konuşturmak için işkence edecekler ama sonra Bala hatunun yanına götürecekler bizde oraya geleceğiz der ve takip etmeleri için peşlerinden, Konur  ve Boran Alpleri gönderir.

Osman Bamsı ve diğer Alpler ile Samsanın Obasına gider.

Bala Hatun, Sofya’nın emri ile Katalanyanın Prensi Salvador’un elindedir, önce kaçmaya çalışır fakat yakalanır. Sofya gelir ve Bala Hatunu kalede Rahibe kılığında gördüğünü hatırlar, Bala onun boğazına hançeri dayar ama omzundan hançerlenir. Sofya bu kızı Efendi Yanis’e götürün der, Kaleye döndüğünde Kalanosa Rahibi yakalama emri verir. Alişar Bey kaleye gelir Sofya’ya baskını sen mi yaptın deyince, Sofya ben değil Osman yaptı der. Alişar sizi yüzleştireceğim yarın Kayı Obasına gideceğiz Osman ile yüzleşeceksiniz der.

Obaya giderler, Obada Dündar Bey ve Gündüz ve eşleriyle karşılar. Alişar Bey’in çadıra girişte Aygül’e bakışı onu sevdiğini gösterdi ve Zöhre hatun bakışlardan rahatsız oldu.

Alişar Bey, Osman’ı getirin yüzleştireceğiz der, Dündar Bey Osman yok kafesli çadırdan kaçtı der. Edebali kızının kaçırıldığını öğrenir ve bu yolda değil bir evlat bin evlat feda olsun diyerek dua eder.

Tursun, Sofya ve Kalanostan işkence görür, Sofya bunu da Bala Hatunun yanına götürün der. Osman da peşinden gider, efendi Yanis Bala Hatun’a zehir içirir fakat konuşturamaz, Bala Hatun yarı baygın İnna Fetehna Suresini okur. Osman baskın yapar, Yanis bir not bırakarak kaçar, Balayı yaralı bulan Osman notu görür, notta zehirin, panzehiri bende yazar. Osman Bala hatunu Obaya Ayşe yengeme götürün, söyleyin ona emanet der.

Osman orada Bala Hatunun hayatına karşılık, Sofya’nın hayatı der.

Kuruluş Osman Reytingleri

11 Aralık çarşamba günü Atv ekranlarında 4.bölümü yayınlanan Kuruluş Osman reytingleri yine kasıp kavurdu.

Total reyting’de ilk 10 program

1 KURULUS OSMAN ATV
2 KURULUS OSMAN (ÖZET) ATV

AB reyting’de ilk 10 program

1 KURULUS OSMAN ATV
2 FATIH PORTAKAL ILE FOX ANA HABER FOX
3 KURULUS OSMAN (ÖZET) ATV

kurulus-osman-bala-hatun

Kuruluş Osman Yeni Bölümünde Neler Olacak?

Kuruluş Osman 5. Bölüm Fragmanı


Kuruluş Osman Forumuna ücretsiz üye olup, Kuruluş Osman hakkında bilmediklerinizi öğrenebilir bildiklerinizi paylaşabilir.. Hediyeler kazanabilirsiniz…

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.