Kuruluş Osman 23. Bölümde Tuzak İçinde Tuzak Vardı - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Oltu Taşı nedir? Oltu Taşı Tesbih Nereden Alınır?

e
sv

Kuruluş Osman 23. Bölümde Tuzak İçinde Tuzak Vardı

28 Mayıs 2020 03:21
kurulus-osman-reytingleri

Kuruluş Osman 23. Bölüm

Sonsuza Kadar Adalet Sonsuza Kadar Hürriyet.

Geçen hafta Balâ Hatun ile evlenerek muradına eren Osman, Edebalı’nın duasını alarak Dündar ve Alişar’ın peşine düşer.

Osman, Gündüz Bey, Bamsı ve Balgay biraraya gelirler ve Alişar ile Dündar’ı yakalamak için plan kurarlar.

Balgay, Dündar ile Bahadır’ı, Osman ve Alpler Alişar yakalamak için harakete geçerler. Bamsı, Gündüz Bey, Abdurrahman, Alpler ile birlikte Alişar’ın Konağı na baskına giderler. Bala ve Selcan Hatun da , Gonca ve dervişlerin yardımıyla birlikte baskına yardıma giderler.

Bamsı ve Gündüz Bey bütün askerleri kılıçtan geçirir, Konağı darmadağın ederler, yanlız Zöhre, Aygül ve Burçin kaçarlar, Selcan, Balâ ve Gonca peşlerinden giderler.

Osman’ın Alpleri, Dündar Bey ve oğlunu yakalar lar. Osman kaçan Böke ile Alişar ı yakalar, Böke’yi öldürür. Alişar’ın ellerini bağlar, Dündar’ı saklar, Alişar a, Baturu öldürdüğünü itiraf ettirir ve Dündar Bey duyar ve kahrolur.

Balgay yaralanır ama Cerkutay yarasını dağlar, Osman yanına gelir, merak etme verdiğim sözü tutacağım Geyatoyu öldürmene yardım edeceğim der. Kongar, Balgay ve Cerkutay ile birlikte Osman’a bilgi getirmek için Konya’ya gider.

Aygül, ormanda Gonca hatunu okuyla yaralar fakat Selcan onu yakalar, Zöhre ile Burçin de yanlarına gelir ve saldırırlar fakat Bala, Burçin i yaralar, Selcan hepsini alarak obaya götürür.

Bamsı, Burçin yaralı görür ve sen bana babanın emanetiydin der, Burçin in durumu ağırdır, gözlerini açar ve baba beni affet der.

Osman Alişar ı obaya getirir, Dündar beye kızına oğlunun katili ile evlendirdiğini sen söyle der, Dündar Bey Aygül’e ve Zöhre hatuna Baturun katilinin Alişar olduğunu söyler, Aygül beni abimin katilinin koynuna ı soktunuz diyerek hançeri boynuna dayar.

Osman, Alişar ı otağın önüne getirir, obamıza, yiğitlerimize ve namusumuz göz diken bu pisliğin kanı beynimize helaldir diyerek beylik pusatını abisine uzatır, Gündüz Bey ise onu sen yakaladın kanında başında senindir diyerek pusatı Osman’a verir. Osman tam Alişar’ın kellesini alacağı sırada Geyatonun komutanı Subutay gelir ve Sancak beyini vana verin yoksa bütün Türk obalarını yakar yıkarız der. Osman biz bir ölür bin doğarız diyerek Alişar’ın kellesini alır. Osman, Geyatoya diyesin yarın ovada düğünüm var, dilerse gelsin beni alsın, Komutan Subutay arkasına bakmadan öfkeyle gider.

Bakalım haftaya Geyato Osmanı alabilecek i?

Buçin ölecek mi?

Aygül şimdi ne yapacak?

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.