Kuruluş Osman 24. Bölüm - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Kuruluş Osman 23. Bölümde Tuzak İçinde Tuzak Vardı

e
sv

Kuruluş Osman 24. Bölüm

04 Haziran 2020 00:41

Kuruluş Osman 24. Bölüm’ü Muhteşemdi.

Prenses Sofya Müslüman mı oluyor?

Kuruluş Osman’da düğün toyu vardı.

Bundan Böyle Ne Ezanlar Sussun Nede Ozanlar…

Osman ve Bala atları Karayel ile Alacayı tatlı atışmalarla obaya kadar yarıştırırlar.

Aygül, yaşadıklarının ardından aklını kaybetmiş, abisi Batur’un hayalini görmeye başlamıştır. Dündar ve Zöhre kızlarının bu durumuna çok üzülürler. Gündüz Bey, Söğüte tellal gönderir ve Aygül’ü iyi edecek hekim arar.

Kayı Obasına sürpriz bir isim Dahil olur (Ceren Bozok) güçlü, heybetli ve zengin Çobanoğullarının kızı Dündar Bey’in oğlu Bahadır ın annesi Hazal Hatun ihtişamıyla gelir. Gelişi başta Zöhre Hatun olmak üzere kimseyi memnun etmez.

Geyatu’nun nöker başı Subutay, Balgayın yanına gelir, Osmanı, Geyatoya ver, birlikte savaşalım güçlü olalım der.

Balgay, Kongar dan şüphelenir, Cerkutaya, Osman’a git ve onu öldür der, Kongar, Cerkutayın yolunu keser Osman Beyi öldürmene izin vermeyeceğim der kılıçlar çekilir ama Kongar, Balgayın tuzağına düşer, Kongar’a, Osmanı sen öldüreceksin diyerek ilaç içirir.

Bu arada İmparatorun askerleri Sofya’nın peşindedir. Söğüte kaçan Sofya Kaleye gelir, onu Helen ile Salvador karşılar. Geyato gelene kadar zaman kazanmak isteyen Sofya, Salvador u, Kayı Obasına Osman’ın yanına sulh anlaşmasının bütün şartlarını kabul ettiğini söylemek üzere gönderir. Sofya’nın yanına Margarit Keşişi Aleksis gelir, Sofya onu obaya Aygül’e hekim olsun diye gönderir, obaya giden Aleksis Zöhre Hatuna Aygül’ü iyi edecek ilacı verir bunun karşılığında toy yemeğine koyması için zehir verir, Zöhre kabul eder.

Salvador(Sıddık) obaya gelir, Bamsının elini öper ve ona baba der. Osman’a, Sofya’nın isteğini söyler, Osman bu işte bir oyun var o halde bizde oynayalım benimde 3 şartım var kabul ederse tamamdır der.

Bir, Kuluca Hisar Kalesinin sahibinin, Süleyman Şah oğlu Ertuğrul Gazinin olduğunu tüm ahaliye söylesin.

İki,buraya gelip kendi teslim olacak.

Üç, Müslüman olup, Konur Alp ile evlenecek.

Obada, Osman ve Alpler omuz üstünde koç taşıma yarışı yaparlar, Osman kazanır.

Ve düğün Edabalınında katılmasıyla Bala Hatunun kız evinden alınmasıyla başlar. Hazal Hatun, Zöhre Hatunun peşine adam takmış ve Zöhre nin yemeklere zehir koyduğunu öğrenmiştir.

Kendi çadırını önünde yanlız oturan Dündar Bey kendiyle hesap ve pişmanlık içindedir. Aygül babasının yanına gelir toya katılmazsak Osman üzülür diyerek babasınıda toya götürür.

Kılıç gösterisinin ardından toy sofrasına tüm oba oturur, önce Ozan çalıp söyler Gündüz Bey, bundan sonra ne ezanlarımız sussun ne Ozanlarımız der ve sonra Edebalı dua eder. Dündar Bey gelir Osman ile Gündüz ayağı kalkarak saygı gösterip emmilerini başköşeye otururlar. Yemekler gelir Zöhre yemek istemez Aygül’ü bahane eder Dündar beye seslenir, tam bu sırada Hazal hatunun sesi yükselir kimse aşlardan yemesin bu kadın (Zöhre hatunu gösterir) aşlara zehir koydu. Herkes şaşırır Osman yanına gelir Hazal Hatun, Zöhre ye yalansa ye o zaman der, Zöhre Hatun hançerini sarılır, Hazal Hatun hançerini çıkartıp Zöhre in boğazını keser.

Osman burada bu kadar bey var neden bize söylemedin diye sorar, Hazal hepinizin bana can borcu var, ben kendi işimi kendim yaparım der.

Bakalım haftaya Dündar Bey ne yapacak?

Kongar, Osman ı öldürecek mi?

Sofya, Osman’ın şartlarını kabul edecek mi?

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.