Kuruluş Osman Yeni Bölüm! Alişar ve Osman bey karşı karşıya - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Sefirin Kızı 7.Bölüm

e
sv

Kuruluş Osman Yeni Bölüm! Alişar ve Osman bey karşı karşıya

418 okunma — 06 Şubat 2020 00:51
Kurulus-osman-yeni-bolum
malatya oto kiralama

Kuruluş Osman yeni bölüm ! Bu haftada reyting vardı.

Kuruluş Osman 9. Bölüm

Alişar Bey, Kayı Obasına Osman’ı tutuklamak için gelir, tüm Oba karşı çıkar, Oba’nın karışacağını düşünen Osman, Alişar Bey’e senin adaletine güveniyorum der ve teslim olur. Alişar Bey’in askerleri onu götürürken Alpler Osman’ı kaçırır.

Osman, Samsa ve Abdurrahman Gazi’ye, Alişar Bey’e Konya’dan, Moğollardan altın gelir siz gidip Kervansaraydan o altınları alın der.

Bamsı Bey, Salvador’un Müslüman olmasına yardım eder ve onu affeder. Bamsı’nın yanına gelen Osman ve Alpler şaşırırlar, Bamsı Bey, Peygamberimiz amcasının katilini affetmiş ben kimim ki onu affetmeyeceğim deyince, Osman o halde emin olalım diyerek Alişar Beyin konağına giderler. Alişar Bey’in yanında olan Sofya, Osman’ı sorar ve o sırada Osman Alpleriyle konağa girer. Osman her şeyi anlatır ve adaletine sığınmaya geldim der. Yeni Pazarı basan Katalanların başı Salvador’u getirdim, Pazar baskınındaki altınları da alan, Yorgo Polosu öldüren Sofiyanın ta kendisidir der. Alişar bey, Sofya’yı zindana attırır. Osman ile Alişar Bey konuşurlarken Kervansarayda baskın haberi Alişar Beye gelir ve oda oraya gider. Yannıs’e haber gider, Nizamettin’e Sofya’yı oradan çıkart der, Kervansarayda olanları duyar ve oraya keşiş kılığında gider.

Reyting rekoru kıran dizide;

Alişar Bey Kervansaraydakileri sorgularken Keşiş Yannıs gelir, adamları öldürenin altınları alanların Kayılar olduğunu söyletir. Keşiş Yannıs, Alişar Bey’e zindanda tuttuğun biri kaçacak, benden yardım istersen Kartal kayada inimdeyim der. Bu arada Sofıa,Nizamettin’in yardımıyla zindan dan kaçarak kaleye gider.

Bala Hatun, Osman ile buluşur babasına Osman’ın anlattıklarını anlatır, Edebalı çok öfkelenir ve benim lafımı çiğnedin der.

KURULUŞ OSMAN 9. BÖLÜM’ÜN EN ETKİLİ SAHNESİ;

Osman kendi kendine bir söz verir; Ben Kara Osman, ben bu Cihana mührümü basacağım, adımı kazıyacağım, Osman daha koşmaya başlamadı, vakti gelende cümle Beyler, Otağımın kapısında bekleyecekler, neslimin uzadığı yerlerde kurbanlar kesilecek, yeryüzünde her bastığımız yere adaleti getireceğiz diyerek yemin eder.

Osman Alpleriyle yemek yer yemek sırasında Boran Alpin söylediği, Gürcistan’ın Has Kızı türküsü izleyenleri büyüledi. Salvador da yemektedir ve sünnet kararı çıkar, Bamsı Salvador’un adını koyar, bundan sonra senin adın Ebubekir Sıddık der.

Dündar Bey kızı Aygül’ü Alişar Bey’e vermekten vazgeçer, Obada Toy toplanır, Dündar Bey Oğlu Batur’u Alp başı tayin eder, Osman’ı da Baş Yardımcısı yapar.

Boş durmayan Alişar Bey, Av tayfasını toplar bundan böyle canımı yakanların canını yakacağım, karşınıza çıkan bütün Kayıları öldürün der. Yeni Pazar’a mal götüren Gündüz Bey’in ve Alplerini tuzaklarına düşürürler, Gündüz Bey yaralanır ve Obaya getirilir.

Alişar Bey, Edebalının yanına gelir, ona iş konusunda ortaklık teklif eder, Edebalı peki bunun karşılığında benden ne istersin der. Alişar Bey, kızı Bala Hatunu ister, Edebalı kızını vermez.

Gündüz Bey, yaralı şekilde Obaya getirilir, Dündar Bey, Osman’ı Kızı Aygül ile evlenmesini söyler, Osman’ın cevabından önce Gündüz Bey getirilir durumu ise ciddidir. Osman Alişar Beyin yaptığını anlar ve Alplerini toplar, şimdi biz pusuya yatacağız der.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.